ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Na Ještěd se vrátí světový pohár skokanů na lyžích

Velikost textu:

Praha – Do Liberce se znovu vrací prestižní světový pohár ve skocích na lyžích. Spolu se závody sdruženářů se uskuteční příští sezonu v únoru. Liberec totiž podepsal memorandum s lyžařským svazem. Díky tomu znovu ožijí areály, které byly postaveny pro mistrovství světa v roce 2009.

Roman Koudelka
Roman Koudelka

Na Ještědu se naposledy skákalo v rámci světového poháru před sedmi lety. Příští rok se sem prestižní akce s návštěvností kolem sedmi tisíc lidí vrátí. Liberecká sportoviště navíc budou celoročně využívat reprezentanti pro svou přípravu.

Za pronájem areálů zaplatí lyžařský svaz stovky tisíc ročně. Sportovní areál Ještěd navíc provozuje nejen skokanské můstky, ale i sousední sjezdovky. Ty se během poslední zimy propadly do ztráty 22 milionů. Světové poháry teď mají přilákat víc lyžařů i na svahy.

Liberec má kvalitní areály na Ještědu a ve Vesci díky lyžařskému šampionátu, který se tam konal v roce 2009. Do města tehdy plynuly státní dotace ve výši skoro 1,5 miliardy korun. Akce ale skončila ve ztrátě a soudy doteď řeší i okolnosti, za kterých se peníze utrácely.

přehrát video
Do Liberce se vrátí SP ve skocích na lyžích
Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.