ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Náhle zemřel šéf českého biatlonu Václav Fiřtík

Velikost textu:
aktualizováno 29. 3. 2014 18:36

Praha - V nedožitých 57 letech náhle zemřel Václav Fiřtík, prezident Českého svazu biatlonu a viceprezident Mezinárodní biatlonové unie IBU. Týden poté, co s biatlonovou reprezentací oslavil v Norsku závěr historicky nejúspěšnější sezony, ho nečekaně postihla cévní mozková příhoda.

Václav Fiřtík
Václav Fiřtík

Fiřtík měl zásadní vliv na chod českého biatlonu od roku 1993 a pomohl mu prosadit se mezi nejsledovanější české zimní sporty. Se současnou reprezentací prožil pohádkovou sezonu, která vyvrcholila ziskem pěti medailí na olympijských hrách v Soči.

"Nazval bych to snem, ze kterého se člověk nechce probudit, protože prakticky v každém závodě jsme usilovali o medaili," neskrýval v Soči dojetí nad velkým úspěchem.

Ondřej Rybář, trenér reprezentace: "Pro český biatlon je osobou, která se bude strašně těžko nahrazovat. Podle mě tady momentálně taková není. Byl bych rád, kdybychom dokázali pokračovat v jeho kolejích, se skromností a tahem na bránu, které on měl."

Pro Českou republiku dokázal se svými spolupracovníky získat mistrovství světa v roce 2013 v Novém Městě na Moravě, další plány už ale uskutečnit nestihl.

přehrát video
Náhle zemřel šéf českého biatlonu Václav Fiřtík
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.