Za oponou 58. Rally Šumava Klatovy

Vítková byla ve stíhačce šestá, Kontiolahti kralovala Mäkäräinenová

Kontiolahti (Finsko) – Nejlepší výsledek v jinak nepovedeném dni pro české biatlonisty vybojovala Veronika Vítková. Ve stíhacím závodu skončila na šestém místě a o pět příček si oproti sprintu polepšila. Naopak velký pokles zaznamenala vinou sedmi chyb na střelnici až devětadvacátá Gabriela Soukalová. Stíhačce opět kralovala domácí Kaisa Mäkäräinenová, druhá skončila Běloruska Darja Domračevová.

Kaisa Mäkäräinenová
zdroj: ČTK/LEHTIKUVA

Vítková útočila na třetí místo, jenomže netrefila poslední dva terče. "Vůbec jsem nedokázala zamířit. Chvíli jsem to zkoušela, ale poznala jsem, že to nemá cenu. Bylo to stejně buď, anebo. Nevyšlo to, ale šesté místo je dobrý výsledek se spoustou bodů," řekla. "Poslední stoják měla smůlu, přišel velký poryv a dvě rány neudržela," řekl trenér Jindřich Šikola v České televizi.

Vítková se posunula na šesté místo i v průběžném pořadí světového poháru. "Myslím, že před finálovými závody v Oslu mám dobrou výchozí pozici, i kdybych něco pokazila. To mi dodává více klidu," řekla.

Soukalová ještě po jedné chybě na úvodní střelecké položce stíhačky jela druhá, ale na druhé ležce trefila do černého jen jednou a musela na čtyři trestná kola. "A myslím, že místo čtyř trestných kol jela pět, i proto je výsledek, jaký je," řekl Šikola.

Finka Kaisa Mäkäräinenová stejně jako Nor Johannes Thingnes Bö vyhráli ve finském středisku všechny závody.

Výsledky stíhacího závodu biatlonistek v Kontiolahti

1. Mäkäräinenová (Fin.) 30:52,0 (2), 2. Domračevová (Běl.) -1:00,0 (1), 3. Zajcevová (Rus.) -1:54,3 (5), 4. Gregorinová (Slovin.) -2:25,7 (3), 5. Bergerová (Nor.) -2:38,3 (6), 6. Vítková (ČR) -2:52,1 (4), 7. Dunkleeová (USA) -3:01,4 (7), 8. Chevalierová -3:07,2 (3), 9. Dorinová Habertová (obě Fr.) -3:12,7 (5), 10. Kuzminová (SR) -3:13,3 (8), ...29. Soukalová -4:16,5 (7), 37. Landová (obě ČR) -4:49,4 (5).

Průběžné pořadí SP (po 19 z 22 závodů): 1. Mäkäräinenová 781, 2. Bergerová 724, 3. Domračevová 650, 4. Eckhoffová (Nor.) 548, 5. Soukalová 522, 6. Vítková 507, ...62. E. Puskarčíková 42, 77. Landová 22, 78. Tomešová (ČR) 21.