ČTsport

ČTsport
pondělí 24. září 2018 Jaromír
Před Soči

Sdruženáři Dvořák se Slavíkem věří, že olympijská forma přijde

Velikost textu:

Praha – Formu před olympiádou v Soči tříbí i sdruženáři Miroslav Dvořák a Tomáš Slavík. V posledním závodě světového poháru se dařilo zejména prvnímu jmenovanému, který dvakrát vybojoval třetí místo. Přesto se oba závodníci hodlají nadále věnovat časování formy, díky čemuž příští závod SP vynechají. Olympiáda je pro ně prioritou. 

Sdruženáři Petr Kutal, Tomáš Slavík, Miroslav Dvořák
Sdruženáři Petr Kutal, Tomáš Slavík, Miroslav Dvořák

Dvořákovi se přitom před Vánocemi moc nedařilo. "Nešel mi ani skok, ani běh. Přitom na běhu si zakládám, mrzelo mě, že mi ani tato disciplína nešla." Náladu si však Dvořák dokázal spravit na začátku ledna, kdy v ruském Čajkovském dvakrát dosáhl na třetí místo v závodu světového poháru. Byť na startu nebyla světová špička kompletní. "Výsledek mě docela nakopl, je to vzpruha před olympiádou i do budoucna."

Oba si vyzkoušeli olympijské tratě již v minulém roce, nicméně dojmy byly spíše rozpačité. "Závodilo se dobře, ale sníh žádný nebyl. Všechno bylo z takových speciálních strojů, které jsme viděli poprvé. S přírodním sněhem to nemělo nic společného. Pak do toho začalo něco padat, bylo to náročné na namazání i přípravu," popisuje Dvořák.


A ani skokanská část nebyla jednoduchá. "Sněžilo, foukal silný vítr, takže to bylo dost divoké. Ale aspoň víme, že nás tam může i tohle potkat. Takže jsme na všechno připravení." Slavíkovi se ale můstky přesto líbily. "Hlavně velký můstek by mi mohl sedět. Oproti běžcům budeme mít okruh přímo na skokanském stadionu, do běžeckých areálů se vůbec nedostaneme."

Oba závodníci nyní kvůli přípravě vynechávají dva závody světového poháru. "Důvodem je forma, máme stále co zlepšit jak ve skoku, tak v běhu. Takže pojedeme trénovat do Německa. Další závod nás čeká za dva týdny v Seefeldu," nastínil Dvořák. A pak už přichází olympiáda. "Věřím, že forma přijde, kdy má," dodává Slavík.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.