ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín
SP V SEVERSKÉ KOMBINACI

Dvořák po dalším třetím místu: V Soči by to mohlo dopadnout stejně

Velikost textu:

Čajkovskij (Rusko) – Stává se z něj expert na závody na Východě. Sdruženář Martin Dvořák navázal na loňské třetí místo z kazašského Almaty a v Čajkovském bronzové umístění ve světovém poháru dvakrát zopakoval. Podobně jako před rokem však v Rusku chyběla kompletní špička. Dvořák i přes to věří, že i v plné konkurenci dokáže bojovat o stupně vítězů. "Když se to sejde, jsem toho schopný. Jen teď potřebuju vylepšit běh," řekl po závodě.

Miroslav Dvořák (vpravo) na stupních vítězů po závodě SP v Čajkovském
Miroslav Dvořák (vpravo) na stupních vítězů po závodě SP v Čajkovském

V Čajkovském měl Dvořák na dosah dokonce druhé místo, jímž by si vylepšil osobní maximum v seriálu SP. Za Němcem Björnem Kircheisenem v cíli zaostal jen o dvě desetiny sekundy, ale zklamaný nebyl. "Mělo by mě to mrzet, ale celou trať jsem za ním visel a se třetím místem jsem absolutně spokojený."

V poslední okruhu jel Dvořák s Kircheisenem a ještě se Švýcarem Timem Hugem. "Ve finiši jsem si moc nevěřil, spíš jsem čekal, že budu čtvrtý," řekl český reprezentant. Zkusil soupeřům i poodjet. "Ale jakmile to Kircheisen zmerčil, udělal pár rychlých temp a získal náskok. Já ho postupně stahoval, ale už jsem na něj neměl."

Po horším skokanském začátku se na můstku zlepšil. "Mám z toho radost, ale pořád tam je lehká nevyskákanost. První závody jsem hodně chtěl, ale dělal jsem chyby. Skokansky jsem se ale opět chytil a na můstku o sobě vím," prohlásil.

Sobotní závod se jel v minus 22 stupních Celsia, což byla asi největší zima, v jaké Dvořák startoval. Proto jel jako většina soupeřů oblepený i v obličeji. "Dobře mi to nedělalo, ale to asi nikomu. V neděli už to bylo lepší," řekl Dvořák.

Za dvě třetí místa vydělal osm tisíc švýcarských franků (přes 179 tisíc korun). Dostal i pamětní diplom a nevšední medaili. "Z nerezu ve tvaru zkřížených lyží. Váží asi kilo a půl, a když nám ji věšeli na krk, tak jsem skoro přepadl, " řekl.

Z Ruska si především přiveze zvýšené sebevědomí. "Byl to parádní víkend a povzbuzení do dalších závodů. Ze skoku mám radost, v běhu rezervy, ale do olympiády ještě nějaký čas zbývá a je na čem pracovat," dodal Dvořák.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.