ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan
WORLD TEAM CHALLENGE

Soukalová s Moravcem skončili v exhibici šestí, vyhráli domácí Němci

Velikost textu:
aktualizováno 28. 12. 2013 20:16

Gelsenkirchen (Německo) – Historicky nejlepší umístění pro české barvy na exhibičním závodě smíšených dvojic na stadionu bundesligového Schalke vybojovali biatlonisté Ondřej Moravec a Gabriela Soukalová, když při své premiéře obsadili šesté místo. Z vítězství se radovala domácí duo Laura Dahlmeierová, Florian Graf.

Exhibiční týmový závod biatlonistů v Gelsenkirchenu
Exhibiční týmový závod biatlonistů v Gelsenkirchenu

Čechy připravila před zhruba 40.000 diváků o lepší výsledek první část závodu, v níž kvůli špatné střelbě (10 chyb) obsadili poslední desáté místo. V druhé polovině, kterou byla stíhačka, se vedoucí ženě Světového poháru Soukalové a Moravcovi podařilo ztrátu na nejlepší alespoň částečně smazat.

Čeští reprezentanti nakonec zaostali za vítězi o 53,9 sekundy. Němci získali největší podíl z dotace 156.000 eur díky tomu, že Graf hnaný fanoušky předjel v posledním okruhu vedoucího Ukrajince Andreje Deryzemlju, kolegu Oleny Pidhrušné. Na třetím místě skončila slovinská dvojice Teja Gregorinová, Jakov Fak.

přehrát video
Reportáž z exhibičního týmového závodu biatlonistů z Gelsenkirchenu

Biatlonová exhibice v Gelsenkirchenu (Německo):

1. Dahlmeierová, Graf (Něm.) 32:28,1, 2. Pidhrušná, Deryzemlja (Ukr.) -4,7, 3. Gregorinová, Fak (Slovin.) -16,5, ...6. Soukalová, Moravec (ČR) -53,9.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.