ČTsport

ČTsport
úterý 17. července 2018 Martina

Koukal bojuje o nominaci na olympiádu. Podle Petráska šanci nemá

Velikost textu:
aktualizováno 21. 12. 2013 20:25

Praha - Spory provází olympijskou nominaci běžců na lyžích. Do debaty se totiž vložil i Martin Koukal, který v reprezentaci už třetí sezonou absentuje. Na Horních Mísečkách chtěl Koukal bojovat o svou šanci na Soči, o dvě a půl sekundy ho však v cíli porazil Stanislav Řezáč - podstatnější však je, že v závodě nestartoval nikdo z reprezentantů, proti kterým měl Koukal měřit síly. Nominaci provází kontroverze - jediní, kteří mají jistá místa, jsou Lukáš Bauer s Alešem Razýmem.

přehrát video
Martin Koukal usiluje o olympijskou nominaci

"Bylo řečeno, že všichni, kteří nebudou mít jistou olympiádu, tady pojedou proti sobě a poměří síly na Mísečkách," uvedl Martin Koukal. Oponuje mu však reprezentační trenér Miroslav Petrásek. "Nesmírně obtížně se k těmhle vyjadřuje přes média. Jenom mě mrzí, že Martin víc mluví než předvádí výsledky," byl Petrásek rezolutní.

Martin Koukal:

"Podle dohod s reprezentačním trenérem jsem se měl v tomto závodě poměřit s reprezentanty, kteří nemají splněna nominační kritéria na olympiádu o nominaci, ale bohužel, nikdo z reprezentace nestartoval."

Česko má čtyři nominační místa - Bauer s Razýmem jsou jistí, dalšími dva kandidáty jsou Martin Jakš a Jiří Magál. "Dva jsou na sto procent, další jsou na 99 procent jistí," říká Petrásek. "Tak já to vidím tak, že se se mnou nepočítá," míní Koukal. Nominace se uzavře v lednu po sprinterském závodě SP v Novém Městě na Moravě.

Koukal odešel z běžecké reprezentace rok po olympiádě ve Vancouveru a vrhl se na dálkové běhy. Loni se mu ale i vinou zdravotních problémů vůbec nedařilo. Minulý týden začal novou sezonu šestým místem na italské La Sgambedě.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.