ČTsport

ČTsport
úterý 14. srpna 2018 Alan
Univerziáda

Biatlonisté rozmnožili medailovou sbírku – Krupčík má stříbro, Landová vyhrála

Velikost textu:
aktualizováno 20. 12. 2013 22:44

Trento – Biatlonistka Jitka Landová vyhrála na světové zimní univerziádě v Itálii závod s hromadným startem, Tomáš Krupčík získal v téže disciplíně stříbrnou medaili. Bronz vybojovala ve večerním slalomu Martina Dubovská.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

Landová ve finiši porazila o dvě desetiny sekundy Polku Weroniku Nowakowskou-Ziemniakovou, Krupčíka o 28 sekund předčil Ukrajinec Dmytro Pidručnyj. Krupčíkův mladší bratr Matěj obsadil čtvrté místo, za bronzem zaostal o 19 sekund. Vít Jánov doběhl šestý. Česká republika zatím získala v Trentu 13 medailí a patří mezi nejúspěšnější výpravy.

Landová už má třetí a Krupčík druhý cenný kov: spolu s Kristýnou Černou a Michalem Žákem vybojovali bronz ve smíšené štafetě, Landová byla třetí i ve vytrvalostním závodu na 15 kilometrů.

Dubovská byla po prvním kole slalomu šestá, ale ve druhé jízdě za umělého osvětlení předvedla třetí nejlepší čas a posunula se na stupně vítězů. Od stříbra dělily českou lyžařku dvě desetiny, za vítěznou Srbkou Nevenou Ignjatovičovou zaostala o 56 setin.

V kombinaci byla Pavla Klicnarová čtvrtá a Dubovská desátá. Skokan Čestmír Kožíšek skončil na velkém můstku šestý díky povedenému druhému kolu, v němž nestačil jen na celkového vítěze Poláka Krzysztofa Bieguna. Po prvním kole byl Kožíšek dvanáctý.

Běžkyně na lyžích Eliška Hájková obsadila v závodu na 15 km klasicky s hromadným startem osmé místo. Hokejisté zakončili turnaj vítězstvím 8:1 nad Lotyšskem a skončili sedmí.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.