ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra

Sudová začala sezonu dvanáctým místem ve finské Ruce

Velikost textu:

Ruka (Finsko) - Při svém vstupu do světového poháru skončila Nikola Sudová ve finské Ruce na dvanácté příčce. Závodila přitom v bolestech poté, co si dříve v tréninku pochroumala kotník a namohla šlachy. Sudová prošla kvalifikací jako patnáctá, do užšího šestičlenného finále se však již nedostala.

Nikola Sudová
Nikola Sudová

"Snad jsem si svou dávku smůly pro tuto sezonu vybrala hned na začátku. Dvanácté místo je tak s ohledem na situaci super výsledek. Do týdne jsem úplně v pořádku. Ale přeci jen mě to mrzí, tady ráda závodím. Místní kopec je těžký, mohla bych se na něm pořádně vyřádit," řekla Sudová, jež se v Ruce stala v roce 2005 vicemistryní světa.

Druhá česká reprezentantka Kristýna Hnyková obsadila 36. místo, mezi muži byl Daniel Honzig sedmapadesátý. První závod sezony ovládli úřadující mistři světa Mikael Kingsbury z Kanady a Američanka Hannah Kearneyová.

SP v akrobatickém lyžování v Ruce (Finsko) - jízda v boulích:

Muži: 1. Kingsbury, 2. Bilodeau (oba Kan.), 3. Endo (Jap.), 4. Graham, 5. Begg-Smith (oba Austr.), 6. Deneen (USA), ...57. Honzig.

Ženy: 1. Kearneyová (USA), 2. J. Dufourová-Lapointeová (Kan.), 3. Uemurová (Jap.), 4. Coxová (Austr.), 5. Ch. Dufourová-Lapointeová (Kan.), 6. Rachimovová (Rus.), ...12. Sudová, 36. Hnyková

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.