ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

Kraus i Novotný by už chtěli závodit, příprava se jim vydařila

Velikost textu:

Praha – Nástup do sezony s vrcholem v Soči hlásí skikrosař Tomáš Kraus a snowboardcrossař Michal Novotný. Oba mají za sebou vydařenou letní přípravu, oba si věří a oba chtějí medailově uspět.

Český skikrosař Tomáš Kraus
Český skikrosař Tomáš Kraus

"Cítím se supr. Strávil jsem už šest týdnů na horách, což jsem doteď nikdy neměl naježděno. Cítím se silný, fyzička taky dobrá. Potřeboval bych závodit už teď, těším se na to," uvedl Novotný.

Úspěšně absolvoval letní přípravu i dvojnásobný mistr světa Tomáš Kraus. Navzdory tomu, že uplynulou sezonu ukončil na nosítkách a v nemocnici. Po pádu na mistrovství světa si začátkem března v norském Vossu přivodil zlomeninu pánve. Rychle se uzdravil a po měsíci a půl mohl trénovat naplno. "Teď se cítím výborně. Letní příprava dopadla skvěle. Začínal jsem o měsíc dříve než obvykle. Počasí jsme měli na ledovcích dobré. Jsem připraven," prohlásil Kraus.

přehrát video
Tomáš Kraus a Michal Novotný před olympijskou sezonou

V necelých čtyřiceti letech bude český skikrosař v Soči zřejmě nejstarší na startu. Zkušenosti podobně jako Novotný považuje za výhodu. "Je to vždycky těžké říct, jaké umístění by se mu líbilo, ale když to zjednoduším, tak medaile by byla skvělá," uvedl Kraus.

Novotný mluví ještě neskromněji: "Člověk tam jede s tím, že chce vyhrát, jinak by tenhle sport nemohl dělat."

Krausovi začíná sezona na začátku prosince v Kanadě, Novotnému v Rakousku.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.