TCL V Repre

Erbanová udržela druhé místo v SP, v Erfurtu dojela osmá

Erfurt (Německo) - Rychlobruslařka Karolína Erbanová obsadila v závodu Světového poháru na 1 000 metrů v Erfurtu osmé místo a uhájila druhou příčku v průběžném pořadí disciplíny. Dvacetiletá reprezentantka si tak spravila chuť po nevydařených sobotních závodech na 500 a 1 500 metrů, v nichž skončila předposlední.

"Potom, co bylo včera, bych měla být spokojená. Ale zase když se podívám na kiláky, co jsem letos jela, tak tohle patří umístěním k těm horším. Ale vzhledem ke včerejšku si myslím, že je to takhle v pořádku," uvedla po závodu Erbanová.

Už méně spokojená byla s dosaženým časem 1:16,93. "Chtělo by to stlačit k 1:16,30, pod 1:16:50," posteskla si česká závodnice. Podivila se přitom nad rozhodnutím pořadatelů nechat závod odjet na neupraveném ledu po předchozí pětistovce mužů. "To se mi stalo poprvé. I když zase přede mnou v páru jela Američanka (vítězka Brittany Boweová) a jela výborně. Tak hrozné to s tím ledem asi být nemohlo," poznamenala Erbanová.

Boweová se díky výhře posunula na průběžnou třetí příčku průběžného pořadí SP na kilometrové trati. Na Erbanovou, kterou dnes porazila o 1,59 sekundy, ztrácí 39 bodů. Další Američanka Heather Richardsonová dojela dvanáctá a její náskok na prvním místě se snížil na 72 bodů. O konečném pořadí se rozhodne příští týden ve finále SP v nizozemském Heerenveenu.

Světový pohár v rychlobruslení v Erfurtu:

Muži: 500 m: 1. Smeekens (Niz.) 34,96, 2. Kato (Jap.) 35,05, 3. R. Mulder (Niz.) 35,28.

Průběžné pořadí SP (po 10 z 12 závodů): 1. Smeekens 830, 2. Kato 686, 3. M. Mulder (Niz.) 485.

Ženy: 1 000 m: 1. Boweová (USA) 1:15,34, 2. Wüstová (Niz.) 1:15,74, 3. Fattkulinová (Rus.) 1:15,79, ... 8. Erbanová (ČR) 1:16,93.

Průběžné pořadí SP (po 8 z 9 závodů): 1. Richardsonová (USA) 501, 2. Erbanová 429, 3. Boweová 390.