Soukalová skončila ve sprintu 14., roli favoritky potvrdila Bergerová

Oslo – Čtrnácté místo ve sprintu SP v norském Oslu obsadila nejlepší česká biatlonistka Gabriela Soukalová a díky tomuto umístění si i nadále udržela 10. příčku v seriálu. Na domácí trati potvrdila roli nejlepší biatlonistky současnosti Norka Tora Bergerová, která si připsala již 25. vítězství v kariéře.

Čtyřnásobná mistryně světa ze šampionátu v Novém Městě porazila o 12 sekund Darju Domračevovou. Běloruska sice minula dva terče, předvedla ale s přehledem nejrychlejší běžecký výkon. Třetí skončila s rovněž dvěma trestnými koly Slovenka Anastasija Kuzminová.

Nejlepší z Češek Soukalová minula na obou střeleckých položkách po jednom terči a za Bergerovou zaostala 1:11,7 minuty. Trenéra Jindřicha Šikolu překvapila osmým běžeckým časem. "Včera se totiž Gabča necítila moc dobře. Dnes však zvládla závod opět výborně. Škoda jedné ze dvou chyb na střelnici, bojovala by totiž o první pětku," řekl trenér na adresu třiadvacetileté závodnice s tím, že podmínky na střelnici dnes komplikoval nevyzpytatelný vítr.

Druhý nejlepší výsledek v kariéře zajela na Holmenkollenu Barbora Tomešová, která obsadila 25. místo. Dosud bylo jejím maximem 22. místo z Pokljuky ze sezony 2010/2011. "Věřím, že tady Bára ještě neřekla poslední slovo a v sobotu dokáže využít dobrou pozici ze sprintu k dalšímu zisku bodů ve stíhačce. A při troše štěstí by mohla pomýšlet i na závod s hromadným startem," řekl Šikola.

Třetí české zástupkyni Veronice Vítkové, která se k závodění vrátila po nemoci, se nevydařila především úvodní položka vleže, kde minula tři terče, a nakonec s bilancí čtyř trestných kol obsadila 53. místo. Podle trenéra nejspíš Vítková vynechá stíhací závod. "Myslím, že za této situace bude lepší, aby Veronika pošetřila síly na závod s hromadným startem," domnívá se Šikola.

SP v biatlonu v Oslu:

Ženy - sprint (7,5 km):
1. Bergerová (Nor.) 21:31,2 min. (0 tr. okruhů), 2. Domračevová (Běl.) -12,0 (2), 3. Kuzminová (SR) -30,9 (2), 4. Dorinová-Habertová (Fr.) -32,3 (1), 5. Pidhrušná (Ukr.) -50,5 (1), 6. Henkelová (Něm.) -51,9 (1), 7. Dahlmeierová (Něm.) -53,6 (0), 8. Vita Semerenková (Ukr.) -1:04,7 (1), 9. Gregorinová (Slovin.) -1:05,3 (1), 10. Burdygová (Ukr.) -1:06,3 (1), ...14. Soukalová 1:11,7 (2), 25. Tomešová -1:50,3 (1), 53. Vítková (všechny ČR) -2:54,7 (4).