ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza
MS v klasickém lyžování

V českém týmu pro velký můstek chybí Hájek

Velikost textu:

Val di Fiemme - Antonín Hájek se nedostal do nominace českých skokanů pro závod na velkém můstku na mistrovství světa. Rozhodl o tom trenér reprezentace David Jiroutek po podvečerním tréninku ve Val di Fiemme. Český tým tvoří čtveřice Jan Matura, Lukáš Hlava, Jakub Janda a Roman Koudelka. Hájek, který se do nominace pro šampionát dostal na poslední chvíli, aby mohl bojovat o účast právě v závodu na velkém můstku, zůstane v Itálii ve hře pro sobotní týmovou soutěž.

Antonín Hájek
Antonín Hájek

Šestadvacetiletý Hájek byl před osmi lety třicátý na MS v Oberstdorfu, kde zazářil Janda dvěma medailemi. Skákal i o dva roky později na šampionátu v Sapporu a životní výsledek si připsal na OH ve Vancouveru, kde byl sedmý. Navíc je českým rekordmanem z Planice (236 metrů).

Přesto nikdy nebyl natrvalo v českém týmu. "Dvě sezony mi to nevychází, to se projevuje na sebevědomí. A když vám to nejde, motivace do tréninku se taky snižuje," vysvětlil Hájek, který se připravuje pod vedením Michala Doležala, bývalého elitního skokana. V kontinentálním poháru dokázal být letos šestý v Engelbergu i osmý v Almaty.

Blýskl se při světovém poháru v letech v Harrachově, kde byl třináctý a sedmnáctý skončil na dalších letech v Oberstdorfu. "Tam mi to sedělo," řekl. "Kéž bych se dostal aspoň do týmů a sedlo mi to i tady," doufal Hájek v poslední šanci.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.