ČTsport

ČTsport
středa 26. září 2018 Andrea
MS v klasickém lyžování

Bauer se rozhodl: Volnou patnáctku poběžím

Velikost textu:
aktualizováno 26. 2. 2013 23:55

Val di Fiemme (Itálie) - Lukáš Bauer se ve středu postaví na mistrovství světa ve Val di Fiemme na start závodu na 15 kilometrů volnou technikou. Bronzový olympijský medailista z této trati ve Vancouveru nechával rozhodnutí o startu ve volné patnáctce na poslední chvíli a definitivně se s trenérem dohodl po dopoledním hodinovém tréninku. "Pocity zdaleka nebyly překrásné, ale rozhodl jsem se, i když se necítím úplně nejlíp," řekl Bauer. Přímý přenos závodu odvysílá ve středu od 12:45 ČT sport a náš web.

Lukáš Bauer
Lukáš Bauer

V sobotním skiatlonu skončil Bauer třiadvacátý a zvažoval, že patnáctku obětuje, aby ušetřil síly na závěrečnou padesátku klasicky s hromadným startem. Ještě v pondělí v poledne viděl šance 50 na 50.

O startu diskutoval s mnoha lidmi, ale nakonec bylo rozhodnutí na něm. "Samozřejmě jsem s tím trošku bojoval. Věděl jsem, že v bruslení to ve skiatlonu nebylo dobré, ale je to jediný intervalový start. Tempo si nastavím sám a nebude to taková cukatura jako během hromadných závodů."

Lukáš Bauer: "Kdybych byl býval přesvědčený o top formě, o tom, že patřím mezi kandidáty na medaili na padesátce, patnáctku bych vynechal. Risknul bych to."

Na volné patnáctce, kde nastoupí i trojice Martin Jakš, Aleš Razým a Jiří Magál, si Bauer vyjel bronz ve Vancouveru a ve světovém poháru dvakrát dobruslil pro výhru; naposledy v Lahti v roce 2005. Ve Val di Fiemme ji nestaví jako hlavní závod, ale jako jeden ze startů na mistrovství světa. Bauer by měl po patnáctce jet i páteční štafetu a v neděli padesátku.

Už před šampionátem prohlásil, že vzhledem k letním zdravotním potížím visí medaile hodně vysoko. "Vynikající výsledek je někde do pátého místa. A vzhledem k tomu, že jsem neměl komfortní pocity, beru to i jako takové prodýchnutí do dalšího průběhu mistrovství," konstatoval běžec.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.