ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Záhrobskou osmé místo z MS utvrdilo, že jde správnou cestou

Velikost textu:

Benešov – Osmým místem ve slalomu na mistrovství světa ve Schladmingu dopsala Šárka Záhrobská dramatickou část své kariéry. Nejlepší česká sjezdařka, která se po operaci mozku dokázala vrátit zpátky mezi světovou špičku, už nyní přemýšlí nad olympijskými hrami v Soči.

Šárka Záhrobská
Šárka Záhrobská

Přesně 12. července Šárka Záhrobská podstoupila operaci, při které jí lékaři odstranili nezhoubný nádor pod mozkem. V září začala trénovat a hned v úvodních slalomech bodovala. Návrat mezi elitu potvrdila na světovém šampionátu. "Ukázalo mi to, že jdu správnou cestou, a že to, na čem pracuju, je to správný a že mne to posouvá dál," prohlásila.

Dnes Šárka Záhrobská strávila odpoledne na Konopišti s malými lyžaři, v České republice zůstane týden a pak se přesune k posledním závodům světového poháru.

Už teď má však v hlavě příští sezonu, která vyvrcholí na olympijských sjezdovkách v ruském Soči. "Hodně jsem o tom slyšela, že tratě jsou krásné, někdo říká, že jsou jednodušší, někdo, že jsou složitější, ale už se tam těším a myslím si, že to bude další krásná olympiáda," doufá elitní česká reprezentantka.

přehrát video
Reakce Šárky Záhrobské po MS
Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.