ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Záhrobská má tržnou ránu pod okem

Velikost textu:

Vítkovice (Semilsko) - Start české sjezdařské jedničky Šárky Záhrobské ve víkendových závodech Světového poháru ve Špindlerově Mlýně je ohrožen. Záhrobská se na Silvestra zranila, když křtila sjezdovku v lyžařském centru Aldrov ve Vítkovicích; při rozbíjení láhve se šampaňským utrpěla tržnou ránu pod okem, kterou jí v nemocnici zašili čtyřmi stehy.

Šárka Záhrobská
Šárka Záhrobská

V rozhovoru pro ČTK trenér Petr Záhrobský uvedl, že lékaři by měli o startu jeho dcery ve Špindlerově Mlýně rozhodnout dnes večer. "Byla to velká smůla. Sami si teď musíme srovnat, jestli ve Špindlerově Mlýně startovat, rozhodně se ale zařídíme podle lékařské zprávy," řekl.

Záhrobská se svým otcem byli v pondělí odpoledne středem pozornosti ve vítkovickém areálu, kde loňská mistryně světa ve slalomu začínala se závoděním. "Pamatuji to jako dnes, když jsme sem s bráchou a mamkou vyráželi po škole k tréninku, trávili jsme tu celé dny. Od té doby samozřejmě byla dlouhá cesta, ale moc ráda na to vzpomínám," užívala si lyžařská reprezentantka v rozhovoru pro Českou televizi slavnostní akci. To ještě předtím, než sjezdovku - která od pondělí nese její jméno - exhibičně sjela.

Pak se už ujala role kmotry a s kladivem v ruce se vydala rozbít láhev šampaňského, zavěšenou v cíli. Jenže slavnostní okamžik skončil smolně: kus skla se zapíchl Záhrobské pod pravé oko a udělal jí pořádně krvavý šrám, což zachytila i televizní kamera. Záhrobskou po krátkém ošetření okamžitě převezli do nemocnice, kde jí ránu zašili čtyřmi stehy.

Její start v nejbližších závodech SP je tak ohrožen. "Hlavně aby se Šárce už vyhnuly další zdravotní potíže, snad to s tím okem bude v pořádku," řekl Záhrobský, který zaskočil místo dcery i při následné autogramiádě.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.