ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Jizerskou padesátku okoření sázka Zelenky s Lafatou

Velikost textu:
aktualizováno 8. 1. 2013 19:00

Liberec – Pořadatelé Jizerské padesátky vyhráli boj s nepříznivým počasím. Po oblevě, která v posledních dnech zasáhla celé Česko, konečně začalo v Jizerských horách mrznout a místy i sněžit. Už je tedy jasné, že se tratě podaří do pátku připravit. Na start se tak mohou chystat i dva fotbaloví kanonýři Luděk Zelenka a David Lafata. Vše okoření speciální sázka.

Luděk Zelenka se připravuje na Jizerskou padesátku
Luděk Zelenka se připravuje na Jizerskou padesátku

Nejvíce sněhu je teď díky zasněžování na stadionu v Bedřichově. Připravené ale i díky velkému počtu dobrovolníků nakonec budou i úseky, ze kterých kvůli oblevě ještě v pondělí mizel sníh před očima. "Je to srdcová záležitost a překvapilo nás, kolik lidí se nám nabízelo a kolik jich nám tu pomáhá," uvedl předseda organizačního výboru Martin Koucký.

Na závod se už chystá Luděk Zelenka. Autor 92 ligových branek a fotbalový expert České televize bude na startu sobotní pětadvacítky. Svůj premiérový start okořenil sázkou s dalším fotbalovým kanonýrem Davidem Lafatou. Ten je odvážnější a pojede hlavní nedělní padesátku, do sázky se pak bude počítat mezičas na 25. kilometru.

"Když vyhraje Luděk, půjdu k němu na kemp vést trénink dětí," uvedl útočník Jablonce Lafata. "Když bych prohrál já, což se asi stane, tak s Davidem, známým myslivcem, vyrazím do lesa a budeme lovit," kontroval Zelenka.

Procházka, nebo utrpení?

Na startu hlavního běhu na 50 km nebudou v neděli chybět kromě Lafaty i obhájce prvenství Stanislav Řezáč nebo Martin Koukal, účast zvažuje i nejlepší český běžec ve světovém poháru Lukáš Bauer, šestý muž z etapové Tour de Ski.

"Když by to pro mě nebyl závod, byl by to nádherný výlet. Při závodě záleží na aktuální formě a podmínkách. Může to být paráde marš, ale také to může být martyrium," prohlásil Koukal.

"Já právě očekávám variantu B. Pojedu 25 km, což je hrozný, když jsem pět let na lyžích nestál a v poslední době ani moc netrénuju. Čekám, že to bude trápení a že to bude více o vůli než o tom, že si to užiju," glosoval Zelenka. "Asi každý sportovec má v sobě morálněvolní vlastnosti, takže když mě bude předjíždět o 50 let starší člověk, tak to ve mně něco nakopne. Závod pojedu na krev," slíbil.

Oživení sezony

Na start 46. ročníku Jizerské padesátky se postaví celkem 6 600 lyžařů. Většina z nich přitom do Bedřichova dorazí ze vzdálených koutů Česka a ze zahraničí. Po zatím nevydařené sezoně teď očekávají jejich příjezd i majitelé hotelů a penzionů. "Na Jizerskou padesátku je všechno obsazeno," sdělila Silvie Kalinová z Informačního centra v Bedřichově.

Hlavnímu závodu Jizerské 50 ČSOB Pojišťovny, zařazenému do sérií Ski Classic a FIS Marathon Cupu, budou tradičně předcházet páteční Bedřichovská třicítka volnou technikou a klasická Jizerská pětadvacítka, která se pojede poprvé v sobotu.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.