ČTsport

ČTsport
čtvrtek 15. listopadu 2018 Leopold

Poběží Bauer Jizerskou padesátku? Rozhodne se možná až večer před startem

Velikost textu:

Praha – Hlavní ozdobou 46. ročníku nejslavnějšího českého lyžařského závodu Jizerská padesátka, který se uskuteční v neděli 13. ledna, budou znovu špičkoví běžci. Vedle zahraničních hvězd se na jejím startu sejdou i nejlepší čeští závodníci současnosti: Stanislav Řezáč, Martin Koukal a možná také Lukáš Bauer, pokud ovšem nebude únava z Tour de Ski příliš velká.

Lukáš Bauer
Lukáš Bauer

"Byla by to krásná reklama na běžecké lyžování, kdybychom jeli všichni tři," uvedl mistr světa na 50 km z roku 2003 Koukal.

Trojnásobný olympijský medailista Bauer poběží, pokud si bude patřičně věřit. "To definitivní rozhodnutí padne v extrému večer před startem. Musím vědět, že jsem schopen předvést nějaký výsledek," prohlásil.

přehrát video
Lukáš Bauer o Jizerské padesátce

Trať dlouhou 50 kilometrů na lyžích už Bauer mnohokrát jel, naposledy na mistrovství světa 2011. Dálkové běhy však přinášejí jinou zkušenost. "Od Standy Řezáče bych si vzal taktické rady, protože laufy jsou zejména o zkušenostech. Musíte znát perfektně trať, vědět, kde zaútočit. Od něj bych si nechal poradit maximálně soupaže, protože v tom je závodník číslo jedna," dodal Bauer.

"Lukáš, pokud na to bude mít, by měl odjet s těmi prvními – v pěti nebo šestičlenné skupině. třeba se mu to podaří vyhrát. Přál bych mu to," podotkl vítěz letošní Jizerské padesátky Řezáč.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.