ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita
Turné čtyř můstků

Janda bude chybět na Turné čtyř můstků, upřednostnil trénink

Velikost textu:
aktualizováno 21. 12. 2012 20:19

Praha - V nominaci českého týmu na skokanské Turné čtyř můstků, které začne 29. prosince kvalifikací na závod v Oberstdorfu, chybí Jakub Janda. Vítěz miniseriálu z roku 2006, kdy se o prvenství podělil s Finem Janne Ahonenem, se dohodl s koučem reprezentace Davidem Jiroutkem, že při aktuální špatné formě dá přednost tréninku a závodům Kontinentálního poháru. Ke čtyřem závodům Turné do Německa a Rakouska odjede čtveřice Lukáš Hlava, Roman Koudelka, Jan Matura a Čestmír Kožíšek.

Jakub Janda
Jakub Janda

Janda chyběl na Turné čtyř můstků naposledy v roce 2000. Rozhodnutí nejet na tradiční a prestižní závody učinil z velké části sám. "Při své formě v dosavadním průběhu sezony tam nemám co dělat," řekl Janda. "Nedělám z toho tragédii, nezlomilo mě to. Taková je domluva. Budu trénovat a závodit v Kontinentálním poháru. Svět se nezhroutil, aspoň budu po dlouhé době na Silvestra s rodinou," uvedl čtyřiatřicetiletý skokan.

Bývalý vítěz Světového poháru a dvojnásobný medailista z mistrovství světa tušil, že by se musel stát zázrak, aby uspěl. "Měl jsem doteď trochu technické problémy a také mi moc neseděly lyže," řekl Janda. Nechal si proto poslat nové s jiným těžištěm, v minulých dnech trénoval v Polsku a cítil zlepšení. "Skákal jsem s Poláky, měl jsem s nimi porovnání a vím, že to je lepší. Bylo to dobré rozhodnutí," prohlásil český reprezentant, jehož nejlepším letošním výsledkem je 35. místo ze Soči.

Lídrem týmu bude Hlava, který jako jediný letos z českých skokanů bodoval. Aktuálně je ve Světovém poháru na 27. pozici. Matura byl nejlépe šestatřicátý v Engelbergu a Kožíšek letos v SP ještě neskákal. Naposledy závodil v Kontinentálním poháru v Almaty začátkem prosince, kde byl sedmý.

Koudelka si prožil nejhorší vstup do sezony. Vynechal proto poslední závody SP v Engelbergu a dal přednost tréninku, s nímž mu začal pomáhat Rakušan Richard Schallert, bývalý trenér české reprezentace. Připravoval se v rakouském Seefeldu, v těchto dnech už skáče s týmem v Oberstdorfu. "Už jsem ho viděl skákat, je to lepší," řekl Jiroutek. Tým se vrací do Česka v sobotu, zpátky odjede k závodům příští týden v pátek.

přehrát video
Janda Turné čtyř můstků vynechá
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.