ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Jakš po čtyřech týdnech opět lyžuje, chce stihnout Tour de Ski

Velikost textu:

Praha - Čtyři týdny nelyžoval Martin Jakš kvůli únavové zlomenině žebra, ale už odjel za sněhem na Tauplitz, kde chce výrazné tréninkové manko dohnat a připravit se na Tour de Ski na přelomu roku. Ze svých cílů však český běžec bude muset slevit.

Martin Jakš
Martin Jakš

Devátý muž celkového pořadí loňského prestižního etapového seriálu si z podzimní vydařené přípravy na ledovcích přivezl pochroumané dvanácté žebro a bylo jasné, že úvod světového poháru nestihne. Začal proto jezdit na cyklistickém trenažéru.

"Bolest pak pomalu ustupovala, takže po chvíli jsem mohl postupně opět začít lehce posilovat i horní polovinu těla. Týden jsem pak ještě doma kombinoval tréninky na kole, běh a lehké posilování," napsal Jakš na svých internetových stránkách.

Šestadvacetiletý bronzový olympijský medailista ve štafetě z Vancouveru 2010 zároveň zjišťoval, kam vyrazí za sněhem. Před několika dny proto vyjel i s rodinou do Rakouska. "Pro jistotu jsem si s sebou vezl i kolo, abych mohl případně tréninky kombinovat, ale nakonec zůstalo jen u lyžování," řekl.

Vrcholem sezony je až únorové mistrovství světa ve Val di Fiemme, proto Jakš věří, že má ještě čas. "Musím být stále opatrný pří záběru rukama. S posunutým startem sezony to tedy vypadá nadějně. Věřím, že stihnu Tour, i když plánované cíle půjdou zřejmě trochu stranou," uznal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.