ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard
SP v běhu na lyžích

Štafety ovládlo Norsko, Češi skončili třináctí

Velikost textu:
aktualizováno 25. 11. 2012 14:46

Gällivare (Švédsko) - Čeští běžci na lyžích skončili v úvodní štafetě světového poháru ve švédském Gällivare až na 13. místě. Kontakt se špicí startovního pole ztratil na druhém úseku Lukáš Bauer po škobrtnutí v jedné z prudkých zatáček. Triumf slavili mistři světa Norové před domácím kvartetem a Ruskem.

Štafeta Norska ve složení Skofterudová, Johaugová, Hagenová a Björgenová
Štafeta Norska ve složení Skofterudová, Johaugová, Hagenová a Björgenová

Jiří Magál rozběhl závod na 4x7,5 km solidně a předával Bauerovi jako desátý se ztrátou 14,4 sekundy. Při složitých podmínkách kolem nuly i české jedničce jely slušně lyže, jenže v zatáčce se mu zařízla lyže a Bauer ztratil cenné vteřiny i kontakt se soupeři.

Jednou jsem byl blízko pádu, ale naštěstí jsem to ustál," uvedl Bauer, jenž své vystoupení hodnotil kriticky. "Dneska jsem předvedl hodně slabý výkon. Nemůžu se vymlouvat na lyže, jely velmi slušně, měl jsem dobře namazáno na stoupání. Hlavní problém byly moje nohy," přiznal třináctý muž ze sobotní volné patnáctky.

Aleši Razýmovi proto předával už se ztrátou více než půl minuty na vedoucí Nory, které bezpečně k prvnímu společnému vítězství v sezoně přivedl finišman Petter Northug. Razým na třetím úseku ztratil další půlminutu a Ondřej Horyna udržel 13. pozici až do cíle. Na norské vítěze Češi ztratili minutu a 24 sekund.

Před čtyřmi lety čeští běžci atakovali v Gällivare stupně vítězů a doběhli těsně čtvrtí. Dnes jim chyběl člen bronzové sestavy z olympijských her ve Whistleru Martin Jakš, který se dává dohromady po únavové zlomenině žebra.

Norsko dnes slavilo ve štafetách double, protože dopoledne zvítězily podobně suverénně Skofterudová, Johaugová, Hagenová a Björgenová.

Výsledky štafet v Gällivare

Muži:

1. Norsko I (Rönning, Johnsrud Sundby, Röthe, Northug) 1:01:59,3, 2. Švédsko I (Jönsson, Olsson, Richardsson, Hellner) -6,4, 3. Rusko I (Bělov, Vylegžanin, Legkov, Černousov) -7,2, 4. Švýcarsko -8,2, 5. Kanada -8,9, 6. Německo -11,5, ...13. ČR (Magál, Bauer, Razým, Horyna) -1:24,0.

Ženy:

1. Norsko I (Skofterudová, Johaugová, Hagenová, Björgenová) 45:32,2, 2. Švédsko I (Ingemarsdotterová, Bleckurová, Larsenová, Kallaová) -19,4, 3. USA (Brooksová, Randallová, Stephenová, Digginsová) -28,2, 4. Norsko II -28,7, 5. Finsko I -47,8, 6. Rusko I -1:10,6.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.