ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Záhrobská po operaci hlavy poprvé lyžovala

Velikost textu:

Wittenburg (Německo)- Po vážných zdravotních problémech a dvouměsíční pauze se bývalá mistryně světa ve slalomu Šárka Záhrobská dnes poprvé svezla na lyžích. V kryté hale v německém Wittenburgu zahájila po operaci nezhoubného nádoru na podvěsku mozkovém lyžařskou přípravu a cítila se výborně. Stále počítá s tím, že úvodní slalom světového poháru na začátku listopadu ve finském Levi stihne.

Šárka Záhrobská
Šárka Záhrobská

"Byla tam malá nervozita, nevěděla jsem, jak to úplně půjde. Ale hned první jízdu jsem se cítila výborně a druhý trénink už jsem jela v bránách," prozradila na svém novém facebooku. Do Wittenburgu zamířila se svým týmem na dva dny a hned začala dvoufázovým tréninkem. Dopoledne i odpoledne jezdí zhruba dvě hodiny.

"Srovnávat se to s běžnou sjezdovkou na horách úplně nedá, tohle je taková nouzovka, ale na první lyžování pro mě ideální," řekla sedmadvacetiletá lyžařka, která vlastní i olympijský bronz z Vancouveru. S tréninkem musí po operaci začít pomalu a v menší intenzitě, než bývala zvyklá. "Ale vůbec jsem na sobě necítila, že bych měla tak velkou pauzu. Jako bych na lyžích nestála čtrnáct dní. Cítím se velmi hbitě a lehce, jen se dřív unavím," popisovala.

V neděli majitelka kompletní sbírky medailí z MS odletí na měsíc do Argentiny. "Strašně se těším. Bude to první soustředění na jižní polokouli, nikdy jsem za oceánem v létě nebyla. To už budou zimní podmínky," těšila se. Pokud vše půjde podle plánu, chce Záhrobská zahájit sezonu v Levi 10. listopadu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.