ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Koudelka: V tréninku to je jako na houpačce

Velikost textu:

Praha - Stejně jako před rokem se nejlepší český skokan na lyžích Roman Koudelka poprvé objeví v letní Grand Prix na můstku v Hinterzartenu. Desátý muž uplynulého ročníku Světového poháru cestu do Německa hodně zvažoval, protože se na můstku v přípravě necítil komfortně, ale nakonec se pro start rozhodl.

Roman Koudelka
Roman Koudelka

"Těším se i netěším," řekl Koudelka. "Na suchu byla příprava výborná, ale na můstku to ještě není úplně ono. Není to stabilní, proto jsme hodně přemýšleli, jestli jet, nebo ne, dodal."

Důvodem horšího pocitu na můstku může být zvýšená intenzita fyzické přípravy na suchu ve srovnání s předchozími léty. "A nejde, aby to hned bylo dobrý na můstku," řekl Koudelka, proč měl ze skákání smíšené pocity. Do Hinterzartenu si tak na konci týdne pojede hlavně vyzkoušet po pauze závodní modus. "To byl hlavní důvod. V tréninku to je jako na houpačce, ale zajímá mě, jak se budu chovat a reagovat při závodu. Taky je dobré vypadnout ze stereotypu tréninku a trošku si přípravu zpestřit," řekl.

K nevyrovnaným tréninkovým skokům přispívají i nové kombinézy, na které si Koudelka a celý svět zvykají. Místo volnějšího oblečení musí nově kombinéza přiléhat k tělu, což nutí k větší dokonalosti skoku. "Jestli jsme se doteď koncentrovali na sto deset procent, tak teď to bude na sto dvacet. Každá malá chyba je strašně znát, i proto jsem na to zvědav, jak to bude při závodech, co udělá hlava," řekl Koudelka.

Skokani na lyžích jsou vystavováni změnám prakticky každé léto. Loni Koudelka zkracoval kvůli novým pravidlům lyže o dva centimetry, nyní si zvyká na přiléhavou "běžeckou" kombinézu. "Je to fakt, který nezměním, a víc se tím nestresuju. Snažím se přizpůsobit a nedělat si těžkou hlavu," řekl Koudelka. Pátému skokanovi z Turné čtyř můstků se tentokrát v přípravě vyhýbají zranění, loni v létě měsíc netrénoval kvůli problémům se stehenním svalem. "Doufám, že to vydrží," podotkl Koudelka. Energii nabíral také při krátkém oddechu v tureckém Beleku. "Chtělo to slunce, aby si tělo odpočinulo, takže byla jenom válečka," řekl skokan.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.