ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Záhrobská opustila nemocnici a čekají ji týdny rekonvalescence

Velikost textu:

Praha - Lyžařka Šárka Záhrobská už necelých čtrnáct dní po operaci, při níž jí lékaři odstranili nezhoubný nádor pod mozkem, opustila koncem minulého týdne nemocnici. Mistryně světa a majitelka olympijského bronzu ve slalomu má nyní před sebou několikatýdenní rekonvalescenci a rehabilitaci.

Šárka Záhrobská
Šárka Záhrobská

"Po třech týdnech strávených v nemocnicích už jsem se moc těšila domů. Člověk si najednou uvědomí, jaké je to prima, když nemusí celý den ležet v posteli a najíst se může u stolu," uvedla Záhrobská.

Sedmadvacetiletá sportovkyně byla hospitalizována s vážnými neurologickými problémy před třemi týdny. V Ústřední vojenské nemocnici v Praze jí lékaři předminulou středu odstranili nezhoubný nádor na podvěsku mozkovém.

Podle průběhu rehabilitace a s ohledem na výsledky kontrolních vyšetření bude nyní majitelka kompletní sady medailí z MS a bronzová medailistka z OH ve Vancouveru 2010 postupně upravovat svůj klidový režim a pomalu zatěžovat organismus.

"Nyní mě čeká postupné, velmi pomalé a velmi opatrné zvyšování zátěže. Určitě nechci nic přehnat a uspěchat. Jsem ráda, že už v pátek začnou olympijské hry, alespoň budu mít doma o napínavou zábavu postaráno, už teď se moc těším," prohlásila lyžařka.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.