ČTsport

ČTsport
neděle 18. listopadu 2018 Romana

Záhrobská má neurologické potíže, leží v nemocnici

Velikost textu:
aktualizováno 5. 7. 2012 20:00

Praha – Lyžařka Šárka Záhrobská je v nemocnici a podstupuje vyšetření. Sedmadvacetileté mistryni světa ve slalomu z roku 2007 podle českých médií lékaři v mozku objevili zatím nespecifikované těleso. Vinou akutních zdravotních problémů dočasně přerušuje přípravu na nadcházející sezonu.

Šárka Záhrobská
Šárka Záhrobská

"V současné době je hospitalizována, finalizuje se její neurologická diagnóza a budou se vybírat způsoby a formy řešení jejích zdravotních problémů. Teprve s ohledem na tato rozhodnutí a hlavně následnou úspěšnost léčby bude zřejmé, kdy opět začne sportovat a kdy obnoví přípravu," řekl Karel Tejkal, mluvčí agentury Česká sportovní, která bronzovou medailistku z olympijských her ve Vancouveru zastupuje.  

Tejkal pro Českou televizi rozhodně odmítl veškeré spekulace. "Záhrobskou hospitalizovali s neurologickým nálezem. Jeho rozsah však není znám, takže veškeré spekulace se rozhodně nezakládají na pravdě," uvedl.

Záhrobskou v pátek odvezla rychlá záchranná služba a v nemocnici byla sjezdařka uvedena do umělého spánku. Nyní už je ale opět při vědomí a komunikuje s okolím.

přehrát video
Telefonát Karla Tejkala
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.