ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Řezáč bude jezdit s Koukalem ve Skinfitu

Velikost textu:
aktualizováno 3. 5. 2012 12:00

Praha - Dálkový běžec na lyžích Stanislav Řezáč mění klubové barvy. Vítěz FIS Marathon Cupu a druhý muž seriálu Ski Classics odešel z českého týmu Patria Direct, přidal se k Martinu Koukalovi a bude jezdit za rakouský Skinfit.

Stanislav Řezáč
Stanislav Řezáč

Řezáč, třetí z Vasova běhu, měl po sezoně lukrativní nabídky zahraničních stájí a výrobců lyží, ale ještě před měsícem tvrdil, že zůstane věrný ryze českému společenství v Patrii. Na dnešní tiskové konferenci ho však ve svých barvách představil Skinfit. "Nabídli mi velice dobré podmínky s dobrým servismanem Janem Baranykem, zázemí v občerstvování, ve kterém jsem měl v minulosti slabiny, a po dvanácti letech budu moci trénovat nejen sám, ale i v partě," řekl Řezáč ke změně.

Sportovní ředitel Marc Hager dokázal získat Řezáče i díky spolupráci s Koukalem a Baranykem a doufal, že Skinfit bude porážet silné severské dálkové týmy. "Doufáme, že pro ně bude překvapením a bombou, že máme Standu. Jsme teď silní a chceme se Skandinávci soupeřit a porážet je," řekl Hager.

přehrát video
Tisková konference - běžkaři

Rakouský výběr má před sebou vysoké cíle

Řezáč by měl útočit na výhru ve Ski Classics a Koukal zase ve FIS Marathon Cupu. "Chceme být nejlepší v dálkových bězích a dostat Skandinávce na lopatky," řekl Baranyk. "Už nějaký pátek lyžuju a vyhrát je vždy vyhrát, takže udělám, co bude v mých silách. Jsem závodník, který se bude snažit udělat co nejvíc, aby uspěl," naznačil Řezáč, že se nebojí očekávaného tlaku. Sám pro sebe má jeden jasný cíl - vyhrát Vasův běh. "I proto jsem se rozhodl pro tým, který mi pomůže s občerstvením i na trati," řekl.

Pro Koukala je hlavním cílem příští sezony FIS Marathon Cup, v jehož kalendáři je poprvé stejný poměr bruslařských a klasických závodů. "Bruslení se zrovnoprávnilo, otevírají se mi větší šance uspět a toho chci co nejvíc využít," řekl Koukal.

Martin Koukal
Martin Koukal

Zároveň má dohodu se svazem, že může bojovat o nominaci na mistrovství světa ve Val di Fiemme, kde v roce 2003 získal zlato na padesátce. "Člověk se nemůže opájet minulostí, spíš musí hledět do budoucna," řekl Koukal. "Rozhodnu se podle průběhu zimy, ale když si nalijeme čistého vína, tak na šampionátu pro mě není individuální závod a na 90 procent se budu koncentrovat na Marathon Cup," dodal.

Další posilou rakouského týmu je slovenský reprezentant Martin Bajčičák, vítězka FIS Marathon Cupu Stephanie Santerová z Itálie vytvoří silnou dvojici s Ukrajinkou Valentinou Ševčenkovou.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.