ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Soukup vyhrál anketu o nejlepšího českého biatlonistu sezony

Velikost textu:

Nové Město na Moravě (Žďársko) - Bronzový medailista z vytrvalostního závodu na březnovém mistrovství světa v Ruhpoldingu Jaroslav Soukup zvítězil v anketě o nejlepšího českého biatlonistu sezony. Druhý skončil Michal Šlesingr a na třetím místě se umístila Veronika Vítková. Výsledky ankety, v níž hlasovali členové svazu, byly slavnostně vyhlášeny v Novém Městě na Moravě. Devětadvacetiletý Soukup vyhrál také v hlasování čtenářů internetového serveru iDnes.

Nejlepší český biatlonista uplynulého roku Jaroslav Soukup
Nejlepší český biatlonista uplynulého roku Jaroslav Soukup

"Mám za sebou vysněnou sezonu. Nikdy jsem si takové umístění nepředstavoval," ohlédl se Soukup za poslední zimou. "Být na stupních vítězů na mistrovství světa byl pro mě nádherný zážitek, který se nedá popsat," dodal Soukup s tím, že letošní pozici by moc rád udržel i v příští sezoně.

Právě v Novém Městě na Moravě se za necelých deset měsíců uskuteční mistrovství světa. Soukup se na šampionát před domácím publikem těší. "Hlavně se mi líbí místní atmosféra biatlonových závodů spojená s pořádným fanděním. Velmi dobrým výsledkem by bylo umístění do desátého místa. A pochopitelně ještě lepším na stupních vítězů," řekl pětadvacátý muž Světového poháru.

Obhájce loňského prvenství Šlesingr na vyhlášení chyběl, protože se ještě nevrátil z dovolené. Třetí Vítková obsadila stejně jako Soukup v konečném pořadí SP 25. místo. "S tímto umístěním jsem spokojená. I když jsem v některých závodech mohla dosáhnout ještě na lepší výsledek," řekla Vítková.

Cíl pro příští sezonu: uspět na domácím MS

Potěšen vzestupem českých reprezentantů byl i prezident svazu Václav Fiřtík. "Letošní sezona je výsledkově slibným odrazem do příští sezony. Naším hlavním cílem je uspět v domácím prostředí na mistrovství světa. Z tohoto pohledu můžeme být spokojeni, stejně jako s tím, jak postupně roste biatlonový areál v Novém Městě na Moravě," uvedl Fiřtík.

Výsledky ankety o nejlepšího českého biatlonistu sezony

1. Soukup 234 hlasů,

2. Šlesingr 168,

3. Vítková 101.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.