ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Koukal běžel maraton na Kamčatce. Propadl

Velikost textu:

Praha - Běžec na lyžích Martin Koukal je posledním z českých reprezentantů, který se v této závodní sezóně představil na sněhu. Na Kamčatce absolvoval šedesátikilometrový maraton. Moc se mu ale nedařilo. "Časový posun a všechno kolem se podepsalo na tom, že ten závod dopadl tak, jak dopadl. Na Kamčatku pojedu za přírodou, ale závodit už asi ne," řekl Koukal.

Martin Koukal
Martin Koukal

Metropolí krajiny vulkánů a pevné víry je jediné větší město Petropavlovsk Kamčatský. Tamní areál zimních sportů patřil o uplynulém víkendu stovkám vyznavačů dlouhých běžeckých tratí.

Na Avačinský maraton dorazil tři dny před startem i Martin Koukal. Po více než osmihodinovém nejdelším vnitrostátním letu na světě z Moskvy na Kamčatku měl velké problémy s aklimatizací, což ruku v ruce s poklesem formy v závěru sezony nevěstilo nic dobrého.

přehrát video
Maraton na Kamčatce

V silné konkurenci zejména domácích reprezentantů v čele s předními účastníky světového poháru Ivanovem a Širjajevem se Koukal udržel ve vedoucím skupině jen do 25. kilometru. Do cíle nakonec dojel osamocen na 20. místě s velkou ztrátou za vítězem Rusem Andrejem Kalinským, který odbruslil šedesátku za 2 hodiny a 29 minut.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.