ČTsport

ČTsport
středa 21. listopadu 2018 Albert

Sáblíková zřejmě na letní olympiádě závodit nebude

Velikost textu:

Heerenveen (Nizozemsko) - Zvažovaná účast rychlobruslařky Martiny Sáblíkové na letní olympiádě v Londýně v cyklistice zřejmě padá. Vyplývá to ze slov Sáblíkové a jejího trenéra Petra Nováka na mistrovství světa v rychlobruslení v nizozemském Heerenveenu. Definitivní rozhodnutí o její účasti na hrách i o dalším působení v cyklistice padne v úterý na tiskové konferenci.

Martina Sáblíková
Martina Sáblíková

"Já to nechám až na tiskovou konferenci do Prahy... Teď si tady budu užívat toho úspěchu Martiny. A v úterý se trošičku třeba budu i zlobit, protože když jsem si přečetl návrh silniční komise a pak vyjádření cyklistického svazu, tak mně to není potřeba, abych se s někým o něco hádal," řekl Českému rozhlasu Novák v Heerenveenu, kde jeho svěřenkyně získala na MS v jednotlivých disciplínách zlaté medaile v závodech na 3 000 a 5 000 metrů.

"Já si myslím, že Martina cyklistice hodně pomohla v České republice a měli by si toho ti představitelé vážit, a ne ji posílat k ledu," dodal Novák s tím, že více se k tomu vyjádří až na avizované tiskovce. "Vyjádřím se k tomu až v úterý a, myslím si, docela jasně, jestli se vůbec my budeme dál cyklistikou zabývat," řekl bez dalších podrobností kouč.

Martina Sáblíková na stupních vítězů
Martina Sáblíková na stupních vítězů

Na zářijovém mistrovství světa v silniční cyklistice Sáblíková v časovce skončila na 28. místě a účast na olympijských hrách v Londýně se jí tak nepodařilo zajistit, neboť k tomu by musela být do desátého místa. Účast by tak musela vybojovat ziskem potřebných bodů v žebříčku Mezinárodní cyklistické unie UCI, případně tím, že by obdržela divokou kartu.

Sáblíková: Taky potřebuju nějakou pauzu

Sáblíková, která je držitelkou bronzové medaile z cyklistické časovky na mistrovství Evropy do 23 let z roku 2007, je nyní hlavně ráda, že jí světovým šampionátem v Heerenveenu skončila zimní sezona. "Já bych se asi spíš soustředila opravdu na to bruslení, protože já toho mám opravdu, jak se říká, plný kecky a nedokážu si představit, že bych si za tři týdny sedla na kolo a měla jet nějaký závod. To je pro mě teď naprosto nereálné," řekla.

"Prostě já taky potřebuju nějakou pauzu, protože taky nejsem stroj a ta sezona je náročná a člověk musí odpočívat. A navíc za dva roky je Soči a opravdu bych nechtěla něco podcenit," dodala rychlobruslařská hvězda.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.