ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Skokan Koudelka skončil v Planici třináctý, vyhrál Kranjec

Velikost textu:
aktualizováno 16. 3. 2012 17:53

Planica (Slovinsko) - Český skokan na lyžích Roman Koudelka skončil třináctý a Lukáš Hlava šestnáctý v závodě Světového poháru v letech na lyžích v Planici. Z triumfu se radoval úřadující mistr světa, Slovinec Robert Kranjec.

Robert Kranjec
Robert Kranjec

Druhý skončil Simon Ammann ze Švýcarska, který zaostal za Kranjecem o více než deset bodů. Třetí místo obsadil rakouský skokan Martin Koch.

Až poslední závod sezony rozhodne o vítězi Světového poháru. Šance Rakušana Gregora Schlierenzauera předstihnout Anderse Bardala je ale pouze teoretická, jelikož Nor má před finále náskok sto bodů, tedy přesně tolik, kolik získá jeho vítěz. Bardal se tak prakticky jistě stane třetím Norem v historii, který křišťálový globus získá.

Koudelka předvedl dva vyrovnané skoky. V prvním kole zvládl 203,5 metru, ve druhém po zpožděném odrazu 201. Hlava se v závodu přes 200 metrů dvakrát těsně nedostal, předvedl lety dlouhé 198 a 197 metrů.

Finále sezony bude pokračovat v sobotu

Kranjec se k radosti zaplněného stadionu odrazil k výhře letem v prvním kole, ve kterém zaznamenal nejdelší pokus dne 227,5 metru. Ve druhém mu k udržení prvního místa stačilo 215 metrů. Ammanna na druhé místo katapultoval let do vzdálenosti 222 metrů ve druhém kole, čímž odsunul na třetí místo Kocha.

Další dva čeští reprezentanti v Planici nebodovali. Jakub Janda obsadil 37. místo po letu 175,5 metru a Jan Matura přistál na 168,5 metru a skončil čtyřicátý.

Již tradiční finále sezony skokanů na slovinském mamutím můstku bude pokračovat sobotním závodem družstev a skončí nedělní soutěží jednotlivců pro třicítku nejlepších v pořadí SP. Jistotu účasti mají Koudelka, Hlava a Janda.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.