ČTsport

ČTsport
neděle 18. listopadu 2018 Romana

Záhrobská se 27. místem v Aare kvalifikovala do finále SP

Velikost textu:
aktualizováno 10. 3. 2012 15:48

Aare (Švédsko) - Česká lyžařka Šárka Záhrobská obsadila ve slalomu v Aare 27. místo a jako poslední se kvalifikovala do finále Světového poháru ve Schladmingu. Zvítězila Maria Höflová-Rieschová z Německa. Sedmadvacetiletá Záhrobská na trati, kde před pěti lety získala titul mistryně světa, zaznamenala nejhorší umístění v kariéře ve slalomovém závodu, v němž dokončila druhé kolo. Po první jízdě byla devatenáctá, v druhém kole zajela druhý nejhorší čas a klesla o osm příček.

Šárka Záhrobská
Šárka Záhrobská

Ziskem čtyř bodů si nicméně těsně zajistila start ve finále seriálu, kam se kvalifikuje 25 nejlepších. Před šestadvacátou Nicole Hospovou z Rakouska má vítězka dvou závodů SP náskok dvou bodů.

Olympijská vítězka Höflová-Rieschová si připsala třetí triumf v sezoně den poté, co definitivně přišla o šanci obhájit velký glóbus za celkové hodnocení SP. Ten se po roční přestávce vrátil do držení Američanky Lindsey Vonnové, jež dnes vypadla ve druhém kole.

"Konečně jsem v téhle sezoně vyhrála slalom. Je to velká úleva po těch závodech, kdy jsem vypadla, jako třeba minulý týden v Ofterschwangu, což mě hodně mrzelo," připomněla Höflová-Rieschová nepovedený závod v domácím prostředí. "Už jsem neměla co ztratit a nemohla ani získat žádný glóbus. Jen jsem bojovala o body pro dobré startovní číslo v příští sezoně," dodala Němka.

První vítězství v kariéře těsně uniklo Veronice Zuzulové. Slovenka po prvním kole vedla, ale v součtu skončila o setinu druhá. Už podvanácté se dostala na stupně vítězů, nicméně na triumf stále čeká. "Nejsem úplně šťastná, protože člověk chce vyhrávat a mně to opět nevyšlo. Mám radost z dobrého výkonu, ale ta setinka mě mrzí," přiznala Zuzulová.

Třetí byla Kanaďanka Marie-Michele Gagnonová a dosáhla na první pódium v SP. Již jistá držitelka malého glóbu Marlies Schildová z Rakouska se dělila o šesté místo, což je její nejhorší umístění v ročníku. Poprvé v sezoně se představila v SP čtyřiatřicetiletá Eva Kurfürstová, jež naposledy v elitním seriálu závodila přesně před rokem ve Špindlerově Mlýně. Česká veteránka skončila v prvním kole poslední padesátá.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.