ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana
MS v Ruhpoldingu

Naši biatlonisté dojeli devátí, zlato obhájilo Norsko

Velikost textu:
aktualizováno 9. 3. 2012 16:40

Ruhpolding (Německo) - Biatlonisté Michal Šlesingr, Zdeněk Vítek, Jaroslav Soukup a Ondřej Moravec skončili devátí v dnešní štafetě na mistrovství světa v Ruhpoldingu. Naděje českého kvarteta pohřbil na druhém úseku Vítek, který absolvoval tři trestná kola. Titul šampionů obhájili po skvělé stíhačce Norové, druzí skončili dlouho vedoucí Francouzi a z bronzu se radovali domácí Němci.

Michal Šlesingr
Michal Šlesingr

Šlesingr nově rozbíhal českou štafetu, držel se od začátku v čele a Vítkovi předával čtvrtý. Vítek pak jel po čisté položce vleže dokonce chvilku druhý za Ukrajinou, ale zbrzdil ho lehký pád, z kterého se rychle zvedl a uzavíral elitní pětici.

Naděje české štafety na stupně vítězů či dobrý výsledek srazila Vítkova často špatná stojka. Stejně jako v lednu při Světovém poháru v Anterselvě Vítek netrefil ani po dobíjení tři terče a po třech trestných okruzích měli Češi po nadějích.

Ole Einar Björndalen
Ole Einar Björndalen

Vítek se propadl na patnácté místo a nabral více než dvě minuty ztráty na čelo. Třetí muž z individuálního závodu Soukup jednou dobíjel a vylepšil pozici o tři místa. Finišman Moravec nakonec dovezl české barvy v konkurenci 29 štafet do cíle deváté. 

Velkou sílu ukázali Norové. Ole-Einar Björndalem totiž na prvním úseku absolvoval trestné kolo a předával až třináctý se skoro minutovým odstupem. Jenomže Rune Brattsveen a Tarjei Bö dotáhli Nory zpět do špičky a Emil Hegle Svendsen díky výbornému běhu a především přesné střelecké mušce dojel pro zlato.

V čele se od začátku držela Francie, před posledním úsekem vedla o 20 vteřin před Nory a zdálo se, že si jede pro titul. Jenomže lídr SP Martin Fourcade na poslední střelecké položce třikrát dobíjel a pustil před sebe Svendsena.

V sobotu je na pořadu štafeta žen s českým kvartetem Veronika Vítková, Barbora Tomešová, Veronika Zvařičová a Jitka Landová. V neděli MS uzavřou závody s hromadným startem, do kterých zasáhnou Moravec, Šlesingr, Soukup a Vítková.

Muži - štafeta na 4x7,5 km:
1. Norsko (Björndalen, Brattsveen, Bö, Svendsen) 1:17:26,8 (1 tr. okruh+7 dobíjení), 2. Francie (Beatrix, S. Fourcade, Boeuf, M. Fourcade) -29,7 (0+10), 3. Německo (Schempp, Birnbacher, Greis, Peiffer) -53,0 (0+10), 4. Itálie -1:28,9 (0+10), 5. Rakousko -1:38,9 (0+3), 6. Rusko -1:44,1 (1+12), ...9. ČR (Šlesingr, Vítek, Soukup, Moravec) -2:48,2 (3+9).

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.