ČTsport

ČTsport
neděle 22. července 2018 Magdaléna
Světový pohár

Sáblíková chce po Berlínu zůstat neporažená

Velikost textu:

Berlín - Poslední závod Světového poháru v rychlobruslení na dlouhých tratích dnes čeká v Berlíně českou reprezentantku Martinu Sáblíkovou. Dvojnásobná olympijská šampionka z Vancouveru se na start postaví již jako jistá celková vítězka seriálu, kterému kraluje nepřetržitě již od roku 2007. Teoreticky by tak mohla být svěřenkyně trenéra Petra Nováka naprosto v klidu, přesto prý bude nervózní stejně jako vždy.

Martina Sáblíková
Martina Sáblíková

V Německu bude Sáblíková usilovat o to, aby zůstala v tomto ročníku SP neporažená. "Lákadlo to je hodně velké. Musíme ale počkat po závodě, jak to dopadne. Kdyby se to povedlo, byla bych ráda. Už teď je ale super, co se povedlo. Tohle by byl jen takový bonbónek," pousmála se šestinásobná celková vítězka poháru. Na start trojky se těší i proto, že by do Berlína mělo dorazit více než padesát českých fanoušků, což je na rychlobruslení nezvyklý počet.

Sáblíková měla v minulých týdnech menší zdravotní problémy s tříslem, momentálně je už ale fit. "Dobrý tah bylo, že jsem v Heerenveenu nestartovala na patnáctistovce. Teď už na ledě tříslo necítím a i když jsem teď zkoušela jet rychlejší dvoukolo, tak to bylo dobré. Start jsem ale ještě nezkoušela, to se nechá až na závod," uvedla.

Čtyřiadvacetiletá královna současného ženského rychlobruslení plánuje, že se v Berlíně představí i na dalších tratích, nejen v pátek na trojce. "Myslím si, že pojedu patnáctistovku a uvidíme, jak s kilometrem," řekla Sáblíková. V programu berlínského SP nechybí závod s hromadným startem, do kterého však česká reprezentantka prakticky jistě nezasáhne.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.