ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš
MS v biatlonu

Zlato brala v Ruhpoldingu Bergerová, Vítková dojela patnáctá

Velikost textu:
aktualizováno 7. 3. 2012 17:17

Ruhpolding – Norská biatlonistka Tora Bergerová vyhrála v Ruhpoldingu vytrvalostní závod na 15 km a po olympijském zlatu na stejné trati získala i první individuální titul mistryně světa. Češka Veronika Vítková dnes skončila po třech trestných minutách patnáctá. Druhá dojela Francouzka Marie Laure Brunetová a bronzová byla obhájkyně titulu Helena Ekholmová ze Švédska.

Tora Bergerová
Tora Bergerová

Vítková minula hned první ránu, ale dalších čtrnáct nasměrovala přesně a po třech zastávkách na střelnici figurovala na průběžném šestém místě. Vypadalo to na umístění v elitní desítce, jenomže další dva nepřesné zásahy přidala na poslední stojce. "Tři položky byly super, ale bohužel jsem neustála poslední. Klepaly se mi ruce i nohy a prostě zůstaly dvě trestné minuty," řekla Vítková.

"Tohle je střelecký závod a v tréninku mi to šlo. Říkala jsem si, že by to mohlo konečně vyjít, ale bohužel, pokazila jsem to opět poslední položkou. Je to škoda," dodala. Třicetiletá Bergerová potvrdila, že vytrvalostní závody umí skvěle. Ze stejné soutěže má doma i olympijské zlato z Vancouveru 2010. Celkově získala díky jedné chybě na střelnici a dobrému běhu již patnácté vítězství ve Světovém poháru.

"Dříve jsem často bývala na šampionátech svázaná a nedokázala jsem se kontrolovat, ale už jsem klidnější a beru je jako normální závod," řekla Bergerová, která po projetí cílem zvedla lyže nad hlavu a radostně si zakřičela. "Po skvělém a vítězném závodu nechám ráda vyniknout své emoce a vychutnám si radost." Bergerovou ohrožovala Brunetová, která prvních devatenáct ran vystřelila přesně, jenomže tu poslední minula a místo zlata se musela spokojit se stříbrem.

Pro vítězku stíhačky, Bělorusku Darju Domračevovou skončil vytrvalostní závod hned po první střelbě a čtyřech trestných minutách, kterých nakonec měla šest. Stejně špatně střílela i domácí hvězda Magdalena Neunerová. Dlouho se na medailových pozicích držela první startující Susan Dunkleeová z USA, ale v cíli byla nakonec pátá. Šampionát pokračuje po dnu volna páteční štafetou mužů.

přehrát video
MS v biatlonu 2012 Německo
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.