ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Záhrobská: Neúspěch vás naučí víc než úspěch

Velikost textu:

Praha - Desátá sezona ve světovém poháru je pro sjezdařku Šárku Záhrobskou nejhorší v kariéře. Bývalá slalomová mistryně světa dojela ve své parádní disciplíně nejlépe třináctá a nemá jisté letošní finále seriálu.

Záhrobská v Krajnske Goře
Záhrobská v Krajnske Goře

"Výsledky nejsou dobré, jsem nespokojená se spoustou věcí. Po sezoně to budeme řešit, ale budeme to řešit uvnitř týmu," řekla Záhrobská po nedělním 21. místě ve slalomu v německém Ofterschwangu v rozhovoru pro Sport a Radiožurnál.

Záhrobská je ve slalomu mistryní světa z roku 2007 a bronzovou medailistkou z olympiády 2010 ve Vancouveru. Následně spojila síly s trenérem Pavlem Šťastným, ale mezi elitou se jí nedaří držet; naopak, druhou sezonu po sobě se výsledkově propadá. "Tohle je úžasná škola. Neúspěch vás naučí víc než úspěch. Přijímám to tak, jak to je, ale samozřejmě že nechci jezdit další dva roky na těchhle pozicích," řekla Záhrobská, která má ze světových šampionátů vedle zlata i stříbro a bronz.

Šárka Záhrobská:

"Příští rok je mistrovství světa a pak olympijské hry. Když se mi bude dařit, čeká mě možná ještě následující mistrovství světa, to jsou pro mě tři nesmírně důležité sezony."

Nechce se smířit s tím, že opustila přední pozice. "Mám obrovskou motivaci se tam vrátit," řekla sedmadvacetiletá lyžařka, kterou přivedl do špičky otec Petr Záhrobský. S tím se ale před třemi lety rozešla a jejich vztah zůstává vyhrocený.

V sobotu je na programu další slalom ve švédském Aare, kde bude bojovat o postup do finále SP v této disciplíně ve Schladmingu. "Udělám pro to vše. Pokud se to nepodaří, Aare pro mě bude v této sezoně poslední závod ve světovém poháru. Vrhnu se na další sezonu, trénink, testování a plánování," řekla Záhrobská.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.