ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Osm českých biatlonistů vyjede na sprinty MS v Německu

Velikost textu:

Ruhpolding (Německo) - Osm českých biatlonistů se na mistrovství světa v Ruhpoldingu chystá na sobotní sprinty. Půl hodiny po poledni vyběhne na desetikilometrovou trať čtveřice Ondřej Moravec, Jaroslav Soukup, Michal Šlesingr a Zdeněk Vítek, do závodu žen na 7,5 km pak v 15:30 odstartuji Jitka Landová, Barbora Tomešová, Veronika Vítková a Veronika Zvařičová. Tituly mistrů světa z Chanty Mansijsku obhajují němečtí závodníci Arnd Peiffer a Magdalena Neunerová.

Jaroslav Soukup
Jaroslav Soukup

Stejně jako během čtvrtečních závodů smíšených štafet a dnešních tréninků je i během soboty očekáváno hodně teplé počasí. Na slunci se teploměr vyšplhal dokonce na 21 stupňů. "Už je to skoro moc. Snažím se slunci vyhýbat. Jednak kvůli dehydrataci a jednak kvůli únavě. Při závodě smíšených štafet jsem cítil, že se mně i špatně dýchá," uvedl v tiskové zprávě Moravec.

Toho na střelnici potrápilo nepříjemné boční slunce, v každé položce třikrát dobíjel. "Na druhou stranu to pro mě byla dobrá zkušenost. Kdybych to neprožil, taky bych to neřešil. Teď už vím, jak si upravit zbraň kolem dioptru a jak využít papírovou krytku. Pro sprint se mi to bude hodit," vysvětloval.

Na sluneční paprsky při štafetě doplatili i Peiffer nebo Simon Fourcade. "Z Ruhpoldingu nejsme na něco takového zvyklí. Světový pohár se tu vždy odehrává počátkem ledna, a to je slunce ještě schované za kopcem," uvedl Šlesingr, největší česká naděje.

Loni doběhl Šlesingr ve sprintu dvanáctý, letos byl ve Světovém poháru v této disciplíně nejlépe osmý a před pěti lety bral na MS stříbro. "Ve sprintu se vlastně rozhoduje i o stíhačce. Uspokojí mě patnácté místo a co nejmenší ztráta na čelo závodu," dodal.

Soukup od prosincových závodů v Hochfilzenu zápolí s nataženými vnitřními vazy v koleně. "Při tréninku mi to vadí, ale v závodě na to snad myslet nebudu," řekl třetí muž ze stíhacího závodu SP v Östersundu.

Fredrik Lindström
Fredrik Lindström

Ve sprintu žen bude největší českou nadějí Vítková, která v této disciplíně bodovala čtyřikrát za sebou a z toho dvakrát skončila mezi nejlepší patnáctkou. "Myslím, že ve sprintu mám dobrou bilanci a budu na ni chtít navázat. V běhu jsem letos silnější než loni a daří se mi teď i střelecky, tak věřím, že to bude platit i v závodě," řekla.

Další české biatlonistky mají shodný cíl. Prosadit se mezi šedesát nejlepších a zajistit si tak postup do nedělního stíhacího závodu. Premiéra na mistrovství světa čeká Landovou. "Nachlazení a rýma už mě opouštějí, cítím se mnohem lépe než v průběhu týdne a těším se na novou zkušenost," říká biatlonistka, která má zatím na kontě jen dva starty ve Světovém poháru.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.