ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Skokané doskákali, ve Vikersundu nedokončili ani jedno kolo

Velikost textu:
aktualizováno 24. 2. 2012 21:14

Vikersund - První den mistrovství světa v letech na lyžích v norském Vikersundu narušil vítr, který neumožnil odskákat ani jedno celé kolo ze dvou plánovaných. K dokončení alespoň poloviny plánu zbývaly pokusy pěti závodníků. Závod byl přeložen na sobotu, první kolo by mělo začít v 15:00 a skokané by měli absolvovat tři soutěžní skoky.

Roman Koudelka
Roman Koudelka

První kolo začalo s hodinovým zpožděním a bylo několikrát vinou silného větru přerušeno. Když už na věži zůstalo pouze pět skokanů, byla jury nucena další restart odkládat tak dlouho, až po více než hodině čekání nakonec soutěž ukončila a výsledky anulovala. 

Skvěle se přitom v prvním kole předvedl nejlepší český skokan Roman Koudelka, který doletěl až do vzdálenosti 217 metrů a o pět a půl metru si vytvořil osobní rekord, který ale nemůže být oficiálně uznán. Průběžně byl na čtvrté pozici. Jen o dvě místa za ním figuroval v době přerušení závodu Lukáš Hlava, který v nepříznivých povětrnostních podmínkách skočil 211,5 metru.

"Mrzí mě to, protože i když kluci neměli top výkony i kvůli technickým chybám, výsledek na rozjetí nebyl špatný," komentoval první den kouč reprezentace David Jiroutek. Chybělo prý pět minut a závod mohl být regulérní. "Ta fronta dorazila o chvíli dřív, pak už bylo nebezpečné chodit i pod stromy, aby se nerozlámaly," žertoval trenér. "Zítra ale bude nový den a kluci na tom budou psychicky dobře, skočili výborně," věřil. 

Jakub Janda doletěl na 208,5 metru, Jan Matura předvedl 197,5. Nejdál skočil domácí závodník Rune Velta, kterému rozhodčí naměřili 234 metrů. Závod byl přerušen po pokusu Kamila Stocha, kterého poryv větru srazil na 153,5 metru a Polák skok málem neustál.

přehrát video
Skokani nedokončili ani první kolo
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.