ČTsport

ČTsport
čtvrtek 20. září 2018 Oleg

Biatlonoví junioři získali na MS stříbro ve štafetě

Velikost textu:

Kontiolahti (Finsko) - Česká štafeta biatlonistů vybojovala stříbrnou medaili na juniorském mistrovství světa. Kvarteto Vlastimil Vávra mladší, Matěj Krupčík, Michal Žák a Michal Krčmář nestačilo jen na suverénní Nory. Češi ve finském Kontiolahti porazili v dramatickém finiši ruský tým o desetinu vteřiny.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

Na medailové pozici byli Češi díky Vávrovi už po prvním úseku. Krupčík předal Žákovi ze třetího místa a finišman Krčmář převzal štafetu na čtvrtém místě. Čtvrtý přijel i na závěrečnou střeleckou položku a do posledního okruhu vběhl jako třetí za francouzským mladíkem Desthieuxem a před Rusem Cvetkovem. Dramatický finiš rozhodla až cílová kamera. Krčmář nakonec přespurtoval Cvetkova o desetinu sekundy, Francouze o dvě desetiny.

"Kluci se vydali na hranici svých možností. Krčmář s rychlým Cvetkovem dohnali Francouze, a co pak Michal předvedl na čáře, z toho až běhá mráz po zádech. Lepší odměnu za celoroční dřinu neznám," řekl trenér Vlastimil Vávra starší.

Češi pouze šestkrát dobíjeli, a to byl druhý nejlepší výsledek z celého pole 17 týmů. "Zakázal jsem klukům riskovat. Střílet měli na jistotu a všichni to splnili," řekl kouč Vávra. Nejlepší Kanaďané měli na kontě čtyři dobíjení.

Na medaili ze štafety dosáhli čeští junioři po osmi letech. Ve francouzském Haute Maurienne získala v roce 2004 rovněž stříbro sestava Milan Faltus, Ondřej Moravec, Miroslav Tomeš a Michal Šlesingr. Moravec a Šlesingr jsou nyní lídry české reprezentace, Faltus je servismanem a dnešním medailistům připravoval lyže.

Největší perspektivu má Krčmář

Ze současného kvarteta má podle Vávry největší perspektivu Krčmář. "Je výbušný, dynamický, ale musí zapracovat na stabilitě střelby. To je jeho největší slabina. Za dva tři roky, až vstřebá dávky dospělých, by mohl být už platným členem reprezentace," řekl Vávra o Krčmářovi, odchovanci OEZ Letohrad, jehož otec Daniel Krčmář reprezentoval po rozdělení federace Slovensko na olympiádě v Lillehammeru 1994.

Výsledky MS juniorů v biatlonu

Junioři - štafeta (4x7,5 km):

1. Norsko 1:21:50,4 (0+9),

2. ČR (Vávra, Krupčík, Žák, Krčmář) -1:23,5 (0+6),

3. Rusko -1:23,6 (5+11).

Juniorky - štafeta (3x6 km):

1. Norsko 1:01:37,6 (0+9),

2. Itálie -19,6 (0+6),

3. Ukrajina -24,0 (1+6),

...12. ČR (Puskarčíková, Jislová, Černá) -4:57,8 (4+8).

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.