ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Paralelní slalom v Moskvě vyhráli Mancusová a Pinturault

Velikost textu:

Moskva - Americká lyžařka Julia Mancusová a Francouz Alexis Pinturault vyhráli paralelní slalom v Moskvě. Do čela světového poháru se vrátil i přes vyřazení ve čtvrtfinále Rakušan Marcel Hirscher, který odsunul z prvního místa Ivicu Kosteliče. Chorvat v Moskvě kvůli nedávné operaci kolena nestartoval.

Julia Mancusová
Julia Mancusová

Pinturault v součtu dvou finálových jízd porazil Němce Felixe Neureuthera a připsal si první vítězství v SP v kariéře. Malé finále a boj o třetí místo vyhrál Švéd André Myhrer. Mancusová porazila dvakrát i svou poslední soupeřku Michaelu Kirchgasserovou z Rakouska, třetí pozici obsadila jasně vedoucí žena Světového poháru Lindsey Vonnová z USA.

Na čtvrté pozici skončila dvojnásobná olympijská vítězka Maria Höflová-Rieschová, které se cestou ze Světového poháru v Soči ztratily lyže a Němka musela vzít zavděk půjčeným materiálem od Američana Teda Ligetyho.

Vítězové městského závodu si vedle 100 bodů do hodnocení Světového poháru připsali na svá konta také 40 000 švýcarských franků z dotace 100 000 (asi 2,5 milionu korun).

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.