ČTsport

ČTsport
čtvrtek 15. listopadu 2018 Leopold

Čeští skokani skončili v Oberstdorfu pátí

Velikost textu:

Oberstdorf (Německo) - České družstvo obsadilo páté místo v závodu Světového poháru v letech na lyžích v Oberstdorfu, jenž byl kvůli počasí zkrácen na jedno kolo. Zvítězili nečekaně Slovinci o pouhých sedm desetin bodu před Rakouskem.

Roman Koudelka
Roman Koudelka

Z kvarteta Jakub Janda, Antonín Hájek, Lukáš Hlava a Roman Koudelka v hustém sněžení a měnícím se větru překonal dvousetmetrovou hranici pouze český rekordman Hájek, jenž dolétl na značku 209 metrů. Pátý muž sobotního individuálního závodu Koudelka zaznamenal 195 metrů, Hlava o dva a půl metru méně. Jandovi se pokus nepovedl a naměřili mu jen 175 m.

Vítězství přišlo Slovince draho, neboť při něm ztratili Petra Prevce. Devatenáctiletý skokan neustál dopad při letu 225,5 metru, jímž překonal rekord můstku, a zlomil si klíční kost. Nebude tak startovat příští víkend na mistrovství světa ve Vikersundu.

Rakušané navzdory těsné porážce vyhráli potřetí za sebou takzvanou Team Tour, v níž se hodnotily výsledky čtyř závodů na německých můstcích. Získali za to prémii 100 000 eur. Češi byli v tomto hodnocení pátí.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.