ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor
Světový pohár

Krýzl dojel ve slalomu v Bansku dvacátý

Velikost textu:
aktualizováno 19. 2. 2012 15:45

Bansko (Bulharsko) - Lyžař Kryštof Krýzl obsadil ve slalomu Světového poháru v bulharském Bansku 20. místo a zaznamenal druhý nejlepší výsledek v sezoně. Poosmé v sezoně vyhrál Rakušan Marcel Hirscher a posunul se na druhé místo celkového hodnocení seriálu. Krýzlovi po prvním kole patřila až 28. příčka, ve druhém ale zajel devátý čas a v konečném pořadí si o sedm míst polepšil. Na dvacátou příčku českého reprezentanta poté posunula diskvalifikace Rakušana Maria Matta z druhého místa. Na vítězného Hirschera ztratil Krýzl 2,79 vteřiny.

Kryštof Krýzl
Kryštof Krýzl

V průběžném hodnocení slalomářského SP se pětadvacetiletý český lyžař se ziskem 66 bodů posunul na 30. místo. Jeho nejlepším výsledkem v sezoně je 12. příčka ze slalomu v Adelbodenu. Dvakrát obsadil 21. místo. Ve druhém kole chyběl druhý český lyžař Filip Trejbal, který v první části závodu dojel na 33. příčce a postup mezi nejlepší třicítku mu utekl o čtyři desetiny.

Reakce Kryštofa Krýzla:

"Měl jsem super pocit, ale asi to mohlo být ještě lepší. Spodek jsem možná mohl jet rychleji, tam jsem nechal pár desítek. Někteří tam v posledních dvaceti třiceti branách získávali neskutečně. Já jsem to tam měl nechat víc jet, škoda."

Dvaadvacetiletý Hirscher v Bulharsku navázal na sobotní triumf z obřího slalomu. V průběžné klasifikaci SP se posunul na druhé místo a na vedoucího Chorvata Ivicu Kosteliče, který v Bansku nestartoval kvůli zranění, ztrácí 18 bodů.

"Nikdy na sebe nemám přehnané nároky, ale na to, co se mi zatím v sezoně povedlo, jsem pyšný. Možná, že s trochou taktizování bych mohl bojovat i o celkové vítězství ve Světovém poháru," řekl Hirscher. Na druhé místo se po Mattově diskvalifikaci posunul Švéd André Myhrer, který za Hirscherem zaostal o 57 setin vteřiny. Třetí příčku obsadil Ital Stefano Gross.

Průběžné pořadí SP (po 31 z 44 závodů): 1. Kostelič 1043, 2. Hirscher 1025, 3. Feuz (Švýc.) 973, 4. Svindal (Nor.) 741, 5. Cuche (Švýc.) 661, 6. Reichelt (Rak.) 650, ...67. Krýzl 81, 113. Trejbal 15, 123. Vráblík (ČR) 8.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.