ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Sáblíková má z vícebojařského MS stříbro

Velikost textu:
aktualizováno 19. 2. 2012 18:48

Moskva - Rychlobruslařka Martina Sáblíková získala na vícebojařském mistrovství světa v Moskvě stříbrnou medaili. Šampionka z let 2009 a 2010 po výborném výkonu v závěrečné pětce nestačila pouze na Ireen Wüstovou z Nizozemska, která tak obhájila triumf z loňského roku. Bronz získala Kanaďanka Christine Nesbittová, která před poslední disciplínou vedla.

Martina Sáblíková
Martina Sáblíková

"Musím říct, že jsem šťastná, protože stříbro ještě nemám. Opravdu jsem spokojená se stříbrem," řekla Sáblíková po převzetí medaile. O zranění třísel, které jí ztížilo cestu na stupně vítězů, se moc bavit nechtěla.

Sáblíková si cestu za možným třetím zlatem na vícebojařském MS zkomplikovala čtvrtým místem na patnáctistovce a zejména svou velkou ztrátou na Nesbittovou a Wüstovou. Před startem závěrečné pětky ztrácela dvojnásobná olympijská šampionka z Vancouveru na první místo téměř 15 sekund.

Nejdelší trať svěřenkyně trenéra Petra Nováka podle očekávání ovládla, když jako jediná zajela čas pod sedm minut. Wüstová, která se představila v předposlední rozjížďce společně se Sáblíkovou, ale za českou reprezentantkou zaostala jen o necelé čtyři sekundy, a bylo tak jasné, že ji v celkovém hodnocení porazí.

Trenér Petr Novák:

"Kdyby Martina nebyla zraněná, tak má na první místo. I dvanáct vteřin se dalo dojet, protože Martina umí ujet pětku za 6:50, ale dneska jela 6:58 kvůli tomu, že se odrážela jen pravou nohou. Mohu jen před ní smeknout klobouk, že se dokázala stát vicemistryní světa a znovu uhájila vítězství na dlouhých tratích."

Nesbittová ženskou část programu MS uzavírala a své průběžné vedení neudržela. Ve dvojici s Norkou Idou Njatunovou nedokázala podat srovnatelný výkon jako Sáblíková s Wüstovou, která se stala vícebojařskou mistryní světa potřetí v kariéře. Kanaďanka se nakonec propadla na celkové třetí místo, za Sáblíkovou na pětce zaostala téměř o 20 sekund.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.