Sokolský zpravodaj

Obří slalom v Bansku vyhrál Hirscher, Krýzl nebodoval

Bansko - Obří slalom Světového poháru v bulharském Bansku vyhrál Rakušan Marcel Hirscher a posunul se do čela průběžného hodnocení disciplíny. Jediný český lyžař na startu Kryštof Krýzl skončil v prvním kole, ve kterém obsadil 34. místo.

Hirscherovi k sedmému triumfu v sezoně a celkově desátému v kariéře pomohlo zaváhání Teda Ligetyho. Americký mistr světa po prvním kole vedl, kvůli chybě ve druhé jízdě se však propadl až na konečné 27. místo a přišel i o vedení v průběžném hodnocení obřího slalomu.

Dvaadvacetiletý Hirscher, který po prvním kole figuroval na druhém místě, porazil Massimiliana Blardoneho z Itálie o 1,39 sekundy. Na třetím místě skončil se ztrátou 1,46 sekundy další Rakušan Marcel Mathis.

V celkovém hodnocení seriálu je na prvním místě Ivica Kostelič, který v Bulharsku kvůli zranění nestartoval. Chorvatský obhájce titulu má na kontě 1 043 bodů, druhý Švýcar Beat Feuz 973 a třetí Hirscher 925.