ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Zraněná pata Bauera bolí, start v Polsku je takřka vyloučen

Velikost textu:

Praha - Start Lukáše Bauera ve víkendových závodech světového poháru v polských Jakuszycích je velmi nepravděpodobný. Bauera trápí už dva týdny otlačená pata. Problémy vrcholily při víkendových závodech světového poháru v Novém Městě na Moravě, kde skončil Bauer v běhu na 30 km klasickou technikou osmnáctý a v neděli do štafety vůbec nenastoupil. Stav se lepší jen velmi mírně, český běžec na lyžích netrénuje a pouze chodí po doktorech.

Lukáš Bauer
Lukáš Bauer

"Je to trochu lepší, ale v tuhle chvíli moc nepředpokládám, že je reálné uvažovat o startu v sobotu. Stát se může cokoliv, ale šance vidím hodně malé," řekl dnes Bauer.

Stejný názor má také lékař Martin Koldovský, který se o Bauera stará. "Nevypadá to moc růžově, ta noha se nelepší tak, jak jsme si mysleli," řekl lékař. "Ten sobotní start je spíš nepravděpodobný," prohlásil i kouč reprezentace Miroslav Petrásek.

Z drobnosti velký problém

"Nelze přesně říct, o co opravdu jde. Je to kombinace dlouhodobé chronické otlačeniny z boty, přetížení a chladu. Ty tkáně jsou přetížené. Je tam mírný otok a bolí to. Vysloveně zánět tam ale nemá," vysvětlil Koldovský. "Pro normální život to je blbost, ale pro běžce na lyžích je to hodně nepříjemné," uvedl lékař. V pondělí byl Bauer na vyšetření u fyzioterapeuta Pavla Koláře, s nímž léčení konzultoval i dnes. Kvůli zranění od soboty nelyžoval. "Z malé prkotiny je problém, už jsem to tak párkrát zažil. Angína či chřipka jsou jasné nemoci, ale z malé otlačeniny jsou pak velké problémy. Nechci předjímat, ale zatím ho to hodně bolí," řekl Petrásek.

 

I lékař si myslí, že Bauer o víkendu závodit nebude. "Pokud bych si měl vsadit, tak řeknu, že spíš nepojede," prohlásil Koldovský. "Bolest je sice mírnější, ale neustoupila natolik, aby mohl do lyží. I kdyby to ustoupilo rychle do dvou dnů, tak závody světového poháru se bez tréninku jet nedají," prohlásil.

Bauer se o něco lépe cítil po pondělní návštěvě Koláře, nicméně v hlavě má jasno. "V tuhle chvíli to na start v sobotu určitě není. A máme středu," upozornil, že není moc času. V sobotu je v Polsku na programu Bauerův oblíbený závod na 15 km klasickou technikou s intervalovým startem. "I když se jedná o tento závod, noha je přednější. Není to jako minulý týden, kdy to byly závody doma," vysvětlil. Chce se dát do pořádku. "Abych byl na turné na Severu 'ready'," dodal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.