ČTsport

ČTsport
pondělí 19. listopadu 2018 Alžběta

Lyžař Koukal dojel třetí v dálkovém závodu La Transjurassienne

Velikost textu:

Morez (Francie) – Martin Koukal obsadil třetí místo v závodu La Transjurassienne na 76 kilometrů volnou technikou, který byl součástí FIS Marathon Cupu v dálkovém lyžování. Průběžné pořadí seriálu dál vede Stanislav Řezáč, vítěz Jizerské padesátky a König Ludwig Laufu, jenž ve Francii nestartoval.

Běžec na lyžích Martin Koukal
Běžec na lyžích Martin Koukal

V těsném finiši zvítězil Bělorus Alexej Ivanov před Sergiem Bonaldim z Itálie. "Nic těžšího jsem v životě nejel," prohlásil Koukal v tiskové zprávě. "Trať i počasí nádherné, svítilo sluníčko a minus čtrnáct. Ale na všech úsecích na volných prostorách, a že jich bylo, mohutně fučelo. Vítr o rychlosti až 50 kilometrů za hodinu rovnou do obličeje," dodal.

V čele se dlouho pohybovala asi patnáctičlenná skupina, z níž až v závěrečném klesání několik běžců odpadlo. O prvenství pak bojovali dva Italové, Ivanov a Koukal. "Alexej mi šel zezadu do háku a vyhrál. Já porazil jednoho Itala," radoval se zkušený český lyžař.

Koukal si k dálkovým běhům v této sezoně jen "odskočil", na podzim počítá s návratem do běžeckého SP. "Pořád platí, že bych v příští sezoně znovu rád reprezentoval a potvrdil svými výsledky, že do českého týmu patřím," dodal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.