ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Sudová skončila v Číně devátá, Kearneyová má rekord

Velikost textu:

Pej-ta Lake – Lyžařka v boulích Nikola Sudová skončila devátá v Číně a ve světovém poháru stále drží čtvrté místo. Už patnáctý závod za sebou vyhrála Američanka Hannah Kearneyová a je novou rekordmankou vítězných sérií ve všech lyžařských disciplínách světového poháru. Kearneyová překonala o jedno prvenství legendárního Švéda Ingemara Stenmarka, jehož neporazitelnost v obřích slalomech v letech 1978 až 1980 trvala čtrnáct závodů.

Nikola Sudová
Nikola Sudová

Série americké boulařky začala v Lake Placid 22. ledna loňského roku a čítá i všech osm závodů SP této sezony. "Cokoliv jiného než vítězství je v jistém smyslu selhání," prohlásila olympijská vítězka z Vancouveru a mistryně světa z Ruky v roce 2005. Loni na světovém šampionátu v Deer Valley však Kearneyové zlato uniklo v individuálním závodu i paralelní jízdě.

Sudová skončila devátá už počtvrté za sebou a nedaří se jí navázat na dvě třetí příčky z první třetiny sezony. "V kvalifikaci jsem zajela opět pomalejší čas. Byla tam lepší technika, ale skoky nic moc. V prvním finále jsem zlepšila skoky, ale vyjela špatnou techniku a ztratila body," řekla česká lyžařka.

Nikola Sudová
Nikola Sudová

Jediné pozitivum, které na čínské zastávce našla, bylo snížení ztráty na celkově třetí Američanku Heather McPhieovou, jež v Pej-ta Lake byla až patnáctá. Organizace podle boulařky byla špatná, diváci žádní a při každé cestě na kopec strávila více než půlhodiny v mrazivé kabince, protože lanovka pořád zastavovala.

"A na hotelu jsme na pokojích potkali stejné berušky jako loni. Kdo tu byl poprvé, nestačil se divit. Jídlo bylo taky hodně špatné," popsala. V Asii Sudová zůstane, další dva závody ji čekají za týden v japonské Naebě. "Tam už by neměl být žádný problém. Ještě zahýbat s těmi výsledky," přála si.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.