ČTsport

ČTsport
neděle 22. července 2018 Magdaléna

Verner je pátý ve světovém žebříčku

Velikost textu:

Paříž - Český krasobruslař Tomáš Verner je na pátém místě světového žebříčku. Do jeho čela se díky triumfu ve víkendovém finále Grand Prix v Turíně dostal Švýcar Stéphane Lambiel, který předstihl úřadujícího mistra světa Briana Jouberta z Francie. Ten do finále Grand Prix nepostoupil, protože kvůli nemoci nemohl startovat na závodě v Paříži.

Český krasobruslař Tomáš Verner
Český krasobruslař Tomáš Verner

Před Vernerem jsou už jen dva mimoevropští závodníci Daisuke Takahaši z Japonska a Američan Evan Lysacek. Úřadující vicemistr Evropy se tak řadí mezi favority na zisk jedné z medailí na lednovém evropském šampionátu v Záhřebu. Třetí místo mezi aktivními Evropany mu totiž patří i podle osobního rekordu, který si ziskem 229,45 bodu vytvořil na závodě Grand Prix v Japonsku.

Ženskému krasobruslení podle žebříčku kraluje Japonka Mao Asadaová, v čele žebříčku sportovních dvojic je německý pár Aljona Savchenková, Robin Szolkowy a nejlepšími tanečníky jsou Oksana Domninová s Maximem Šabalinem z Ruska. V ostatních kategoriích se nikdo z českých reprezentantů neumístil ani mezi nejlepšími čtyřiceti.

Krasobruslařský žebříček Mezinárodní bruslařská unie ISU sestavuje na základě výsledků na šampionátech, závodech juniorské i seniorské Grand Prix a vybraných mezinárodních podnicích za poslední tři roky.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.