ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Štafetu v Novém Městě vyhrály favorizované Norky, Češky poslední

Velikost textu:
aktualizováno 12. 2. 2012 12:39

Nové Město na Moravě – Štafetu žen na 4x5 km v rámci světového poháru v Novém Městě na Moravě vyhrály podle očekávání favorizované Norky ve složení Vibeke Skofterudová, Therese Johaugová, Astrid Jacobsenová a Marit Björgenová. Česká čtveřice v sestavě Eva Nývltová, Martina Chrástková, Ivana Janečková a Sandra Schützová skončila na posledním dvanáctém místě.

Norská ženská štafeta
Norská ženská štafeta

Už od startu bylo jasné, kdo dnes bude hrát prim. Do čela se dostaly obě norské štafety a diktovaly tempo. Na druhém úseku se podařilo odjet třetí ženě sobotního klasického závodu na 15 km Johaugové, naopak na druhý norský tým se dotáhly další štafety. Zatímco o prvním místu nebylo pochyb, o další pozice se rozhořel dramatický boj, který nakonec vyhrály těsně Finky před druhým týmem Norska. Obě sestavy měly ztrátu 32,6 sekundy.

Nývltová rozjela štafetu solidně a předávala v hlavní skupině s půlminutovou ztrátou. "Přijela jsem v kontaktu, sice jsem to trochu přepálila, ale jelo se mi pěkně. Chtěla jsem přijet ve skupině, takže jsem spokojená," řekla Nývltová. Chrástková na druhém úseku už ztratila a Češky nakonec prohrály i boj o poslední místo s Italkami. Na vítězky ztratily více než čtyři minuty.

přehrát video
Světový pohár v klasickém lyžování 2011/12 Česko
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.