ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Sjezd SP na olympijské trati v Soči vyhrál Švýcar Feuz

Velikost textu:
aktualizováno 11. 2. 2012 12:52

Soči (Rusko) – Sjezd světového poháru lyžařů na olympijské sjezdovce v Soči vyhrál Beat Feuz ze Švýcarska. Druhý překvapivě skončil Kanaďan Benjamin Thomsen, třetí místo obsadil Francouz Adrien Theaux. Feuz si v dějišti olympijských her v roce 2014 dojel pro třetí triumf v sezoně. Švýcarský lyžař porazil druhého Thomsona o 27 setin vteřiny a celkově čtvrtým vítězstvím v závodě SP oslavil dnešní pětadvacáté narozeniny. Třetí Theaux dojel do cíle se ztrátou 59 setin na vítěze.

Švýcarský sjezdař Beat Feuz
Švýcarský sjezdař Beat Feuz

"Tohle si budu pamatovat celý život," řekl Feuz, který cenu za triumf převzal od ruského prezidenta Dmitrije Medvěděva. "Vyhrát přesně na narozeniny a navíc dostat trofej od Medvěděva je prostě neuvěřitelné," podotkl. "Jen je škoda, že olympiáda není už příští rok. Takhle budu muset čekat dva roky, než se sem zase vrátím. Je to velmi dobrá sjezdovka, absolutní sjezd," dodal.

Feuz: Nemám co ztratit

V průběžném pořadí SP se Feuz posunul na druhé místo, 50 bodů za vedoucího Ivicu Kosteliče. V hodnocení disciplíny je dva sjezdy před koncem třetí se ztrátou 27 bodů na prvního krajana Didiera Cuche. "Znervóznil jsem hodně lidí, ale nijak to neprožívám. Nemám co ztratit," uvedl Feuz.

Pětadvacetiletý Thomsen vyrazil na trať až se startovním číslem 27, přesto zaznamenal nejlepší výsledek v životě. Dosavadním maximem kanadského reprezentanta bylo páté místo z nedávného sjezdu v Chamonix. "Nevím, kde se to ve mně bere. V posledních letech jsem poctivě trénoval, ale až teď jsem dokázal zajet dobře celou jízdu," řekl Thomsen.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.