ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Bauer testoval bolavou patu a je připraven

Velikost textu:

Nové Město na Moravě – Test při tréninku dopadl dobře a běžec na lyžích Lukáš Bauer je připravený o víkendu naplno závodit. Při světovém poháru v Novém Městě na Moravě sice bude muset na bolavou patu poprvé v životě použít tejp, své cíle ale nemění a chce před domácím publikem ukázat, že stále patří do absolutní světové špičky. Bauer měl problémy s otlačenou patou už loni na mistrovství světa v Oslu, tehdy si kvůli tomu upravil nožem běžkařskou botu. Pata ho bolí už dva týdny, kvůli tomu musel i přizpůsobit trénink a radil se s lékaři. "Našli tam malý zánět," přiznal Bauer.

Lukáš Bauer
Lukáš Bauer

Potíže ale Bauerovi na náladě neubraly. "Když nemůžu strašit průduškami, tak si vymyslím něco jiného," žertoval v narážce na svůj tradiční problém s nachlazením. To je ale tentokrát v pořádku i přes mrazivé počasí. "Ale ten poslední týden byl kvůli té patě hodně omezený," zvážněl. "Naštěstí jsou lékaři přesvědčeni, že to pro mě není vážná hrozba," doplnil.

Při rozcvičení cítí bolest, při závodním stresu už je to o dost lepší. "Takže závod pojedu naplno a doufám, že těch 30 kilometrů to moc nezničí," věřil Bauer. Je pravděpodobné, že po zátěži bude ale zánět víc podrážděný, což byl případ minulého týdne a mistrovství České republiky, tudíž může být ohrožen start v nedělní štafetě. "To je zatím s otazníkem. Uvidíme, jsem připravený na všechno," řekl Bauer.

Na programu je 30 kilometrů klasicky s hromadným startem, což je podle Bauera na nových novoměstských tratích horší varianta. "Slušel by tomu individuální start," podotkl. Nepřipravuje kvůli tomu ale žádnou zvláštní taktiku, jen chce dávat pozor na pády a kolize. "Jsou dvě místa na trati, kde to bude hrozit," poznamenal.

Podle jeho názoru pojede zhruba dvacítka běžců pohromadě až do cíle. "Bude rozhodovat poslední kolo a finiš," tušil Bauer. Spurt ale není jeho silná stránka. "Třeba vás přesvědčím," usmál se na novináře. Každopádně prý nechystá na trati nastoupit a peloton roztrhat. "To určitě ne, nepůjde za těchto podmínek moc ujet. Rozhodne se v posledním kole," předpokládal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.